Trwa ładowanie...

Dioksyny w skażonej soli? To skrajna nieodpowiedzialność!

Cytowany przez portalspozywczy.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności zarzuca polskim służbom, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo żywności, skrajną nieodpowiedzialność.

Dioksyny w skażonej soli? To skrajna nieodpowiedzialność!Źródło: AFP
d3zu8qp
d3zu8qp

Zdaniem Gantnera pojawiające się co chwila sprzeczne komunikaty poszczególnych służb, zupełnie absurdalne wypowiedzi pracowników inspekcji na szczeblach powiatowych i wojewódzkich, które tylko pogłębiają panikę, nic dobrego nie wróżą i świadczą o kompletnym braku umiejętności zarządzania kryzysowego.

"Jak odczytać na przykład wypowiedź pracownika IJHARS, w programie TVN Uwaga, że sól mogła zawierać rakotwórcze dioksyny, mimo że jak na razie żadne badania tego nie potwierdziły. To zupełny brak odpowiedzialności" - pisze na swoim blogu dyrektor PFPŻ.

Jego zdaniem przedstawiciele organizacji przetwórców również dali się wciągnąć w tą zupełnie bezsensowną grę. Szef federacji uważa, że nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że od wiarygodności polskiej żywności zależy byt przedsiębiorstw, które reprezentują. - Prawdziwe polskie piekło, bo żadnego sensu i korzyści nie ma i nie będzie w takim działaniu, mogą być tylko same bardzo poważne straty - prognozuje Gantner.

d3zu8qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zu8qp