Trwa ładowanie...
d1ltpb7

DK Energy Polska złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia ZEC Katowice

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - DK Energy Polska z grupy EDF złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o wydanie zgody na przejęcie kontroli nad Zakładami Energetyki Cieplnej Katowice, podał Urząd.

Share
d1ltpb7

Data wpływu wniosku to 8 września. Sprawa jest w toku, podano na stronie internetowej.

"Koncentracja polega na przejęciu kontroli przez DK Energy Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nad Zakładami Energetyki Cieplnej S.A. (ZEC) z siedzibą w Katowicach w drodze nabycia całościowego pakietu akcji" - czytamy w komunikacie.

DK Energy Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej, na czele której stoi EDF S.A. - spółka prawa francuskiego. Jedynym udziałowcem DK Energy Polska Sp. z o.o. jest Dalkia S.A. - spółka prawa francuskiego.

d1ltpb7

Jedynym akcjonariuszem ZEC S.A. jest Katowicki Holding Węglowy S.A., który stoi na czele Katowickiej Grupy Węglowej.

KHW podał na początku września, że podpisał z DK Energy Polska umowę sprzedaży 100% akcji Zakładów Energetyki Cieplnej Katowice.

Według ówczesnych zapowiedzi, ZEC Katowice stanie się w najbliższej przyszłości platformą rozwoju usług energetycznych, oferowanych przez grupę EDF w sektorze przemysłowym i komunalnym na południu Polski.

ZEC Katowice S.A. prowadzi działalność na terenie Katowic, Mysłowic, Sosnowca i Rudy Śląskiej, gdzie zatrudnia 421 osób. W 2014 roku odnotowała obroty w wysokości 152,2 mln zł. Jest liderem w zakresie wykorzystania gazu kopalnianego w Polsce. Od 2012 spółka dokonała wielu inwestycji w zakresie rozwoju potencjału wykorzystania gazu kopalnianego w kogeneracji, modernizacji sieci ciepłowniczych i redukcji emisji CO2.

(ISBnews)

d1ltpb7

Podziel się opinią

Share
d1ltpb7
d1ltpb7