Trwa ładowanie...
d25zqs7

DM mBanku podwyższył rekomendacje polskich banków, ma pozytywne nastawienie do sektora

21.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBanku w raporcie z 17 stycznia podwyższyli rekomendację dla PKO BP do "kupuj", Pekao SA, Banku Millennium do "trzymaj", Banku Handlowego do...

Share
d25zqs7

21.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBanku w raporcie z 17 stycznia podwyższyli rekomendację dla PKO BP do "kupuj", Pekao SA, Banku Millennium do "trzymaj", Banku Handlowego do "akumuluj", ING Banku Śląskiego do "kupuj", a Getin Noble Banku do "redukuj", zmieniając nastawianie do banków w regionie na pozytywne z neutralnego.

Rekomendacja dla BZ WBK została podtrzymana na poziomie "trzymaj"

"Wraz z poprawiającymi się perspektywami makroekonomicznymi zmieniamy nasze neutralne nastawienie dla sektora bankowego w regionie środkowo-wschodniej Europy (CEE) do pozytywnego" - napisano w raporcie.

"Obniżki stóp procentowych, jak i spowolnienie gospodarcze mocno zaważyły na wynikach banków zarówno w Polsce, jak i w regionie" - dodano.

d25zqs7

Analitycy DM mBanku oceniają, że największy potencjał wzrostu ma PKO BP, gdzie spadek zysku netto oraz oczekiwania odnośnie sprzedaży akcji przez Skarb Państwa ważyły na notowaniach w 2013 roku.

"PKO BP obecnie notowany jest na wskaźniku 2015P P/E 10,4x, z 18 proc. dyskontem do polskich banków (12,7x) oraz na 26 proc. dyskoncie do Banku Pekao. Co więcej, uważamy iż ostatnie spadki akcji należy wykorzystać do zakupu akcji Banku Handlowego (-19 proc. od 22.10.2013) oraz banku ING (-10,5 proc.). Oba banki charakteryzują się silną pozycją kapitałową oraz zdrowym bilansem, co powinno gwarantować premię do sektora" - napisano w rekomendacji.

"Finalnie, rekomendujemy redukowanie walorów Getin Noble Bank, gdzie niskie ROE oraz wskaźnik Tier 1 ratio usprawiedliwiają głębsze dyskonto niż obecne" - dodano.

Poniżej rekomendacje dla polskich banków wraz z cenami docelowymi (w zł):

nowa poprzednia Cena rekomendacja rekomendacja docelowa PKO BP Kupuj Akumuluj 46,6 Pekao Trzymaj Sprzedaj 184,9 BZ WBK Trzymaj Trzymaj 379,7 ING BSK Kupuj Trzymaj 127 Millennium Trzymaj Sprzedaj 7,51 Handlowy Akumuluj Sprzedaj 111,7 Getin Noble Bank Redukuj Sprzedaj 2,59 (PAP)

seb/ osz/

d25zqs7

Podziel się opinią

Share
d25zqs7
d25zqs7