Trwa ładowanie...
d2gmryi

DNB Bank Polska wypowiedział umowę kredytu inwestycyjnego Hawe Telekom

Warszawa, 23.12.2015 (ISBnews) - Hawe Telekom - spółka zależna Mediatela - otrzymała od DNB Bank Polska oświadczenie o rozwiązaniu, z zachowaniem siedmiodniowego okresu wypowiedzenia, umowy kredytu inwestycyjnego z 11 października 2010 r. w związku z zagrożeniem upadłością Hawe Telekom, podał Mediatel.

Share
d2gmryi

"Zgodnie z oświadczeniem DNB o rozwiązaniu umowy, na dzień 22 grudnia 2015 roku zadłużenie Hawe Telekom wobec DNB z tytułu umowy wynosi 199 680,80 zł, łącznie z odsetkami" - czytamy w komunikacie.

DNB jako przyczynę rozwiązania umowy wskazał zagrożenie upadłością Hawe Telekom.

W ub. tygodniu Hawe podało, że rozpoczęło prace nad sporządzeniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Jak informowano wówczas, przyczyną rozpoczęcia prac nad wnioskiem o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu jest złożenie w dniu 18 grudnia 2015 r. przez zarząd Hawe Telekom sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, podmiotu pośrednio zależnego od spółki, do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

d2gmryi

Złożenie przez Hawe Telekom wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu skutkowało rozwiązaniem zawartej 30 października 2015 r. umowy ramowej dotyczącej warunków restrukturyzacji zadłużenia Hawe oraz Hawe Telekom.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2gmryi

Podziel się opinią

Share
d2gmryi
d2gmryi