Trwa ładowanie...
d1v2v4q

Do 15 stycznia można składać oferty w konkursie na telewizję mobilną

10.10.Warszawa (PAP) - Do 15 stycznia 2009 roku można składać oferty w konkursie na operatora telewizji mobilnej, która do końca maja 2015 roku dostępna będzie w 31 miastach, a...
Share
d1v2v4q

10.10.Warszawa (PAP) - Do 15 stycznia 2009 roku można składać oferty w konkursie na operatora telewizji mobilnej, która do końca maja 2015 roku dostępna będzie w 31 miastach, a potem do końca 2023 roku w całej Polsce - podał Urząd Komunikacji Elektronicznej w piątkowym komunikacie.

UKE podał, że kryteriami oceny ofert są: zachowanie warunków konkurencji, wysokość kwoty zadeklarowanej, zobowiązania podjęte przez uczestnika konkursu odnośnie tempa rozwoju usług oraz jego wiarygodność finansowa.

Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości w drodze tego konkursu wynosi 105.600 zł, co stanowi 50 proc. opłaty rocznej za prawo do dysponowania tymi zasobami częstotliwości.

d1v2v4q

"Decyzja rezerwacyjna będzie zawierać wykaz programów radiofonicznych lub telewizyjnych, oferowanych w sygnale multipleksu DVB-H, wskazanych przez uczestnika konkursu w ofercie" - napisał UKE.

"Minimalny procentowy udział audiowizualnych składników sygnału multipleksu DVB-H w postaci programów radiofonicznych lub telewizyjnych w jego przepływności całkowitej został ustalony na 66 proc., a liczba programów RTV na minimum 10. Ponadto minimalny procentowy udział usług dodatkowych w przepływności całkowitej sygnału multipleksu został ustalony na 5 proc." - dodano.

Zainteresowanie telewizją mobilną deklarowało wcześniej porozumienie czterech operatorów telefonii komórkowej Centertel, Polkomtel, PTC i P4. W grudniu szacowali oni koszt uruchomienia cyfrowej telewizji mobilnej w standardzie DVB-H na 100-200 mln euro.

Poza 4 operatorami, w konkursie może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.(PAP)

epo/ gor/

d1v2v4q

Podziel się opinią

Share
d1v2v4q
d1v2v4q