Trwa ładowanie...
d4j67zo
d4j67zo

Do I etapu pilotażowych wdrożeń w Tauronie zakwalifikowano 15 startupów

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Piętnaście startupów oferujących swoje rozwiązania dla Grupy Tauron zakwalifikowano do pierwszego etapu programu pilotażowych wdrożeń w ramach programu akceleracji Pilot Maker, którego głównym partnerem jest Tauron, poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j67zo

"Wobec zmieniającego się z niespotykaną wcześniej dynamiką rynku, szczególnie w obszarze energetyki, potrzebne są nowe, innowacyjne produkty. Tauron poszukuje więc sposobów identyfikacji potencjalnych obszarów wystąpienia innowacji przełomowych w otoczeniu organizacji. Liczymy, że w naszej współpracy ze startupami uda nam się, głównie w obszarze klienckim, zidentyfikować nowe technologie, produkty czy usługi, które będziemy mogli oferować naszym klientom, a tym samym zbudować nową strukturę przychodów" - powiedział wiceprezes Jarosław Broda, cytowany w komunikacie.

Pilot Maker to projekt, który wygrał blisko sześciomilionowe dofinansowanie w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Scale Up. Program, realizowany przez firmę techBrainers, jest oparty na realnych, precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych przedsiębiorstw z Tauronem na czele. Dzięki temu został ukierunkowany na pozyskanie takich rozwiązań, które będą mogły być finalnie wdrożone w firmach partnerskich, podano także.

"Proces rekrutacji do pierwszej rundy programu Pilot Maker składał się z kilku etapów. Pierwszy etap skupił się na analizie formalnej i wstępnej ocenie potencjału rozwiązania. Startupy, które pozytywnie przeszły weryfikacje skierowane zostały na prowadzony przez firmę techBrainers komitet selekcji. Bardzo istotne jest, że w skład tego komitetu weszli przedstawiciele zarówno techBrainers i dużych przedsiębiorstw, czyli Taurona oraz Amplusa i Krossa, jak również dedykowani eksperci tematyczni oraz eksperci z funduszy inwestycyjnych" - czytamy również.

d4j67zo

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d4j67zo

Podziel się opinią

Share
d4j67zo
d4j67zo