Trwa ładowanie...
dg5i0rb
dg5i0rb

Do końca '09 ceny energii dla przemysłu będą spadać - Bownik- Trymucha z URE

8.6.Warszawa (PAP) - Zdaniem Haliny Bownik-Trymuchy z URE, do końca roku ceny energii będą znajdować się w trendzie spadkowym. Obniżki dotyczyć będą głównie odbiorców...
Share
dg5i0rb

8.6.Warszawa (PAP) - Zdaniem Haliny Bownik-Trymuchy z URE, do końca roku ceny energii będą znajdować się w trendzie spadkowym. Obniżki dotyczyć będą głównie odbiorców przemysłowych, dla gospodarstw domowych ceny nie ulegną zmianie.

"Możemy spodziewać się dalszej tendencji spadkowej cen energii w porównaniu do ofert, które odbiorcy otrzymali na rok 2009" - powiedziała w poniedziałek w rozmowie z PAP Halina Bownik- Trymucha, Dyrektor Departamentu Promowania Konkurencji.

Jej zdaniem, spadków cen energii nie odczują gospodarstwa domowe.

dg5i0rb

"W tym obszarze do czasu otrzymania regulacji nie spodziewamy się istotniejszego postępu i większych zmian" - powiedziała.

"Obniżki dotyczyć będą głównie odbiorców przemysłowych" - dodała.

Zdaniem Bownik-Trymuchy spadek cen energii elektrycznej może skończyć się pod koniec 2009 roku, po czym nastąpi ich wzrost.

"Zapotrzebowanie na energię znajduje się w trendzie spadkowym, a więc spadają także ceny energii. Pytanie, jak długo będzie trwał ten trend. To może być koniec 2009 roku, a potem może nastąpić wzrost cen" - powiedziała.

Nikodem Chinowski (PAP)

nik/ pam/

dg5i0rb

Podziel się opinią

Share
dg5i0rb
dg5i0rb