Trwa ładowanie...
dagwbe4

Do końca lata nie ma powodów do zmian w polityce pieniężnej - Winiecki, RPP

...

Share
dagwbe4

21.03. Warszawa (PAP) - W ocenie Jana Winieckiego, członka Rady Polityki Pieniężnej, do końca "sezonu letniego" nie ma powodów do zmian poziomu stóp procentowych.

"Do końca sezonu letniego nie widzę powodów do zmian w obecnej polityce (pieniężnej - PAP). Mamy jeszcze IV kwartał, w którym objawiać się mogą efekty wcześniejszych zmian" - powiedział w piątek dziennikarzom Winiecki.

Na pytanie czy sytuacja na wschodzie Europy związana z Ukrainą, może osłabić wzrost gospodarczy w Polsce, odpowiedział: "Hipotetycznie tak, praktycznie nie. Zaznaczam, że siła finansowa Rosji opiera się na wzroście cen paliw. Ten okres wzrostu już się kończy, bądź nawet już się skończył i (...) teraz okres spadku cen może trwać ponad 20 lat. Może więc wystąpić podobne zjawisko jak w latach 80-tych zeszłego wieku, czyli załamanie gospodarki Rosji".

RPP na marcowym posiedzeniu oceniła, że stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie co najmniej do końca III kwartału bieżącego roku, wcześniej Rada utrzymywała, że stopy procentowe nie powinny się zmienić co najmniej do połowy tego roku. (PAP)

nik/ bg/ jtt/

dagwbe4

Podziel się opinią

Share
dagwbe4
dagwbe4