Trwa ładowanie...

Do której sklepy są otwarte w Sylwestra? Biedronka, Lidl czy Tesco skróciły godziny pracy

Większość sklepów w Sylwestra otwartych będzie krócej niż normalnie. W ten sposób sieci handlowe chcą dać czas na przygotowania do wieczornej zabawy. Sprawdziliśmy, o której zamkną się kasy w poszczególnych sklepach.

Share
Do której sklepy są otwarte w Sylwestra? Biedronka, Lidl czy Tesco skróciły godziny pracyFot: Krzysztof Mystkowski/KFP/REPORTER
d3uidey

Większość sklepów w Sylwestra otwartych będzie krócej niż zazwyczaj. W ten sposób sieci handlowe chcą dać czas na przygotowania do wieczornej zabawy swoim pracownikom. Sprawdziliśmy, o której zamkną się kasy w poszczególnych sklepach.

Największa w Polsce sieć handlowa, czyli Biedronka pracuje do 18. Dotyczy to większości ze sklepów, ale nie wszystkich.
- Tylko pojedyncze sklepy 31 grudnia mogą być czynne w innych godzinach. Informacje o godzinach pracy w poszczególnych lokalizacjach są dostępne bezpośrednio w danym sklepie - informuje sieć.

Najprawdopodobniej dłużej popracują sklepy zlokalizowane przy miejscach, gdzie organizowane będą duże sylwestrowe imprezy plenerowe.

d3uidey

Bezpośredni konkurent Biedronki, niemiecka sieć Lidl, również kończy pracę o 18. Podobnie jest w Tesco. Z tym, że warto akurat w tej sieci trzeba zwrócić uwagę na zakupy przez internet. Firma informuje, że dostawy będą realizowane tylko do 17. Stacje paliw z logo Tesco popracują do 19.

Do 18. będą dzisiaj otwarte także Kaufland, Polomarket, Stokrotka, Mila, hipermarkety i supermarkety Carrefour. Nieco dłużej popracują w Auchan. Większość sklepów tej sieci otwarta będzie do 19, a jedynie kilka do 18. (m.in. Bytom, Katowice 3 Stawy, Nowy Sącz).

Największe zróżnicowanie godzin pracy ma Piotr i Paweł. Część sklepów skończy handel już o 14., inne - dopiero o 20. Większość pracuje do 17. lub 18.

Inaczej będą pracować sieci franczyzowe oraz tzw. sklepy convenience (małe sklepy osiedlowe). Tu zazwyczaj decyzję podejmować będzie sam właściciel sklepu. Tak jest na przykład z Carrefour Express. Nie zmieniają się w Sylwestra godziny pracy Żabki, ale już w Nowy Rok owszem. - Pierwszego stycznia sklepy czynne będą w godzinach świątecznych, czyli krócej: od 9. do 19 lub od 11. do 21. - informuje sieć.

Oczywiście tego dnia zamkniętych będzie większość innych sklepów. Prawo dopuszcza bowiem, by w święto za ladą stanął tylko właściciel punktu. Część omija zakaz, zatrudniając na ten jeden dzień osoby na umowy zlecenie.

d3uidey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uidey
d3uidey