Trwa ładowanie...

Do Turcji na podstawie dowodu osobistego. Zmiany od 19 kwietnia

Od wtorku 19 kwietnia Polacy mogą podróżować do Turcji na podstawie dowodu osobistego. Nie trzeba mieć już paszportu podczas wyjazdu turystycznego trwającego maksymalnie 90 dni - poinformowała ambasada Turcji w Warszawie.

Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą juz mieć paszportów Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą juz mieć paszportów Źródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
dlad6qe
dlad6qe

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza informacje o ułatwieniach: już od wtorku 19 kwietnia jadąc do Turcji nie trzeba mieć przy sobie paszportu, wystarczy dowód osobisty.

"Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportów podczas wyjazdów turystycznych trwających maksymalnie 90 dni" - czytamy na profilu ambasady Turcji na Twitterze.

- To świetna wiadomość, ale przede wszystkim olbrzymie ułatwienie dla setek tysięcy Polaków, którzy chcą spędzić swój urlop w Turcji - komentuje Jolanta Kołodziejczyk z Wakacje.pl. - Do tej pory dla części klientów obowiązek paszportowy był przeszkodą i powodem, dla którego rezygnowali z wyjazdu do tego pięknego kraju. Teraz nie muszą się tym przejmować –dodaje ekspertka.

dlad6qe

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. W zeszłym roku była lideremrankingach biur podróży – w sumie na swój urlop Turcję wybrało prawie 590 tysięcy naszych podróżnych, a w świetnym 2019 roku ponad 880 tysięcy - wynika z danych Wakacje.pl.

Dowód osobisty muszą mieć też dzieci

Dla regionu Antalyi nad Morzem Śródziemnym jesteśmy piątym pod względem wielkości rynkiem źródłowym. Według wyliczeń Recepa Yavuza, szefa Grupy Roboczej ds. Turystyki przy Ratuszu Antalyi, w zeszłym roku udział Polski w rynku turystyki przyjazdowej wynosił 5 procent, czyli tyle samo ile Wielkiej Brytanii w bardzo dobrym dla branży 2019 roku.

Wycieczki do Turcji z Polski organizowane są przez cały rok. O ile w sezonie letnim mowa o wypoczynku nad Morzem Śródziemnym lub Egejskim i programach objazdowych, to zimą dostępne są zarówno wyjazdy na Riwierę Turecką, jak i na narty do Kapadocji. Popularną propozycją są też wycieczki do Stambułu, metropolii z bogatą historią i kulturą położonej jednocześnie na dwóch kontynentach – w Europie i w Azji.

dlad6qe

Choć po zmianach od 19 kwietnia podczas podróży do Turcji Polacy nie muszą już mieć paszportów, to mają obowiązek przedstawić jakiś dokument tożsamości, na przykład dowód osobisty. Jak podkreśla eksperta wakacje.pl, dotyczy to również dzieci, o czym nie można zapominać, wybierając się za granicę. Jeśli więc dziecko nie ma paszportu, zadbajmy, by wyrobić mu dowód osobisty, bo bez dokumentu tożsamości nie będzie mogło przekroczyć granicy, czy wsiąść do samolotu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlad6qe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlad6qe