Trwa ładowanie...

Dobre, bo polskie. Trwa kampania promująca rodzime produkty

Podczas codziennych zakupów wybierajmy polskie produkty, a w sobotę 7 grudnia w szczególności - zachęcają organizatorzy "Wybieram 590 - sobota dla Polski". 590 to liczba, od której zaczyna się kod kreskowy wyrobów wyprodukowanych w naszym kraju.

Share
Dobre, bo polskie. Trwa kampania promująca rodzime produkty
Źródło: Fotolia, fot: Davizro Photography
d4762nk

Trwa kampania społeczna "Wybieram 590 - sobota dla Polski". W sobotę 7 grudnia odbywa się akcja #sobotadlaPolski. Organizatorzy zachęcają, żeby w tę sobotę podczas zakupów zwracać uwagę na pochodzenie produktów i wybierać krajowe towary oraz usługi.

79 groszy z każdej złotówki wydanej na produkty, które powstały w naszym kraju, zostaje w polskiej gospodarce. W przypadku zakupu produktów importowanych to tylko 25 groszy. Gdybyśmy częściej kupowali polskie produkty, to w Polsce zostawałyby miliardy złotych rocznie.

Jak informowaliśmy w money.pl, 74,3 proc konsumentów deklaruje, że robiąc zakupy, na pierwszym miejscu stawia jakość produktu lub usługi - wynika z badania ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku wykonanego w lipcu br. na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Jednocześnie 78,2 proc. ankietowanych stwierdziło, że wybrałoby polski produkt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4762nk

Podziel się opinią

Share
d4762nk
d4762nk