Trwa ładowanie...
d2v71az

Dobre wieści z Chin

Dziś w nocy poznaliśmy długo oczekiwane dane z chińskiej gospodarki. Przede wszystkim uwaga inwestorów koncentrowała się na odczycie PKB za III kwartał 2012 roku. Na szczęście nie było niespodzianek- chińskie tempo wzrostu gospodarczego zgodnie z oczekiwaniami wyhamowało do 7,4% z 7,6% rok do roku.

d2v71az
d2v71az

Był to kolejny kwartał malejącej dynamiki PKB, jednak rynek oczekuje, że w czwartym kwartale PKB zacznie przyspieszać. Co więcej, bardzo dobre dane napłynęły odnośnie sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. We wrześniu sprzedaż wzrosła powyżej oczekiwań rynkowych o 14,2% w skali roku, podobnie jak i produkcja przemysłowa, która wzrosła o 9,2% rok do roku, podczas gdy konsensus rynkowy zakładał wzrost o 9,0%. Dobre wieści z Chin pomogły w podtrzymaniu pozytywnych nastrojów na rynkach finansowych i dobrze komponowały się z rewelacyjnymi danymi z amerykańskiego rynku nieruchomości. Liczba nowych inwestycji budowlanych wzrosła w poprzednim miesiącu najsilniej od ponad czterech lat, natomiast liczba pozwoleń na budowę wzrosła o 11,6% do 894 tys. Dane te potwierdzają ożywienie w sektorze nieruchomości o czy już wcześniej informował raport nt. stanu amerykańskiej gospodarki tzw. Beżowa Księga.

W środę Trojka zakończyła swoją wizytę w Grecji. Przedstawicielom Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego udało się dojść do porozumienia z greckim rządem z wprawie większości zasadniczych kwestii. To jest kolejna pozytywna informacja, która przybliża proces zakończenia przeglądu i wypłatę kolejnej transzy pomocy finansowej dla Grecji.

W konfrontacji z dobrymi danymi z chińskiej i amerykańskiej gospodarki stanęły kiepskie dane z Polski. We wrześniu tempo wzrostu produkcji przemysłu spadło aż o 5,2% rok do roku. Dane stanowią zielone światło dla RPP jeśli chodzi o rozpoczęcie cyklu luzowania polityki pieniężnej. Zdaniem Elżbiety Chojnej-Duch decyzja o pierwszej obniżce stóp procentowych powinna być podjęta w listopadzie. Złoty znalazł się podczas środowej sesji pod presją sprzedających, jednak górne ograniczenie formacji trójkąta wyznaczające silny opór w rejonie 4,12 powinna jak na razie skutecznie ograniczać dalszą deprecjację PLN w sytuacji, gdy na rynkach światowych utrzymują się pozytywne nastroje. Ponadto zdaniem analityka agencji Moody’s Polska może utrzymać status bezpiecznej przystani w regionie, gdyż pomimo iż jej gospodarka spowalnia, to radzi sobie dobrze na tle innych krajów.

EURPLN

Na wykresie dziennym notowania eurozłotego pozostają w zakresie wyznaczonym przez górne i dolne ograniczenie formacji trójkąta. Z kolei węższy zakres wahań dla EURPLN kreślą linii TenKan i Kinjun ( 4,0885-4,1140). Przełamanie istotnego geometrycznego oporu w dniu wczorajszym z technicznego punktu widzenia otwiera drogę do wzrostów na eurozłotym w okolice 4,12.

d2v71az

EURUSD

Eurodolar lekko koryguje wczorajsze wzrosty, jednak techniczny obraz rynku w dalszym ciągu sprzyja wzrostom na tej parze. Najbliższy opór na poziomie 1,3170 wyznacza wrześniowe maksimum lokalne z tego roku. Najbliższe wsparcie to okolice 1,3070, natomiast silne wsparcie to dopiero okolice 1,3020, gdzie przebiega 38,2% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z rejonu 1,2825. Dopiero zejście poniżej 1,3020 będzie przejawem chęci powrotu do spadków.

GBPUSD

GBPUSD przetestował wczoraj krótkoterminową linię trendu spadkowego, co jest technicznym impulsem do kontynuacji wzrostów na tej parze. Co więcej wsparciem dla funta w dniu dzisiejszym będą opublikowane dane na temat sprzedaży detalicznej, która wzrosła we wrześniu powyżej oczekiwań rynkowych o 0,6% w ujęciu miesięcznym oraz o 2,5% w skali roku. Opór w postaci zniesienia 61,8% Fibo całości fali spadkowej z poziomu 1,6309 znajduje się na poziomie 1,6180.

AUDUSD

AUDUSD przełamał opór w postaci linii poprowadzonej po ostatnich maksimach loklanych, co było impulsem do przyspieszenia wzrostów. Na wykresie dziennym wczoraj pojawiła się duża świeca wzrostowa potwierdzająca przewagę strony popytowej. Z kolei dobre wiadomości z Chin powinny wspierać aprecjację AUDa. Opór w postaci 61,8% zniesienia Fibo całości fali spadkowej rozpoczętej we wrześniu tego roku znajduje się na poziomie 1,0444.

Autor: Anna Wrzesińska
www.idmtrader.pl

d2v71az
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v71az