Trwa ładowanie...
d4gye76

"Dobry start". Pierwsze wypłaty na wyprawki dla uczniów zostały uruchomione

Ruszyły już pierwsze przelewy w ramach programu "Dobry start" - poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Mam nadzieję, że pójdą na wyprawkę szkolną, a nie szaleństwa wakacyjne, ale to zawsze jest wybór rodziny - powiedziała Rafalska
Mam nadzieję, że pójdą na wyprawkę szkolną, a nie szaleństwa wakacyjne, ale to zawsze jest wybór rodziny - powiedziała Rafalska (East News)
d4gye76

Minister mówiła poinformowała w czwartek, że zostało już złożonych 637 tysięcy wniosków o wyprawkę szkolną. Można je składać od 1 lipca. W tym miesiącu tylko drogą elektroniczną, a od sierpnia także w formie tradycyjnej w urzędzie.

- Już idą pierwsze płatności. Samorządy obsłużyły te wnioski, rozpatrzyły je i idą przelewy na konta. Mam nadzieję, że pójdą na wyprawkę szkolną, a nie szaleństwa wakacyjne, ale to zawsze jest wybór rodziny - powiedziała Rafalska, cytowana przez PAP.

Czytaj też: Ministerstwa nie chciały sprawdzić, czy nie dyskryminują płacowo kobiet. Prośba Elżbiety Rafalskiej zignorowana

d4gye76

Jak dodała, w przypadku programu 500+ zostało z kolei złożonych 182 tysiące wniosków (można je składać również od początku lipca, nowy okres rozliczeniowy zaczyna się w październiku).

Zobacz też: Zdaniem minister Rafalskiej przez niskie płace kobiety nie chcą iść do pracy

- Myślę, że idziemy na jakiś rekord w liczbie złożonych wniosków drogą elektroniczną. Gdyby to się zbliżyło w "Dobrym starcie" do poziomu około 40 proc., to będzie mistrzostwo świata. Liczę, że jest na to szansa, bo wniosek nie jest skomplikowany - skomentowała Rafalska.

d4gye76

Od 1 lipca wniosek o świadczenie dobry start można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej.

Czytaj też: Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiek dzieci nie będzie już miał znaczenia

Świadczenie "Dobry Start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia. Rodzina dostaje wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4gye76

Podziel się opinią

Share
d4gye76
d4gye76