"Dobry start". Pierwsze wypłaty na wyprawki dla uczniów zostały uruchomione

Ruszyły już pierwsze przelewy w ramach programu "Dobry start" - poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mam nadzieję, że pójdą na wyprawkę szkolną, a nie szaleństwa wakacyjne, ale to zawsze jest wybór rodziny - powiedziała Rafalska
Mam nadzieję, że pójdą na wyprawkę szkolną, a nie szaleństwa wakacyjne, ale to zawsze jest wybór rodziny - powiedziała Rafalska (East News)
WP

Minister mówiła poinformowała w czwartek, że zostało już złożonych 637 tysięcy wniosków o wyprawkę szkolną. Można je składać od 1 lipca. W tym miesiącu tylko drogą elektroniczną, a od sierpnia także w formie tradycyjnej w urzędzie.

- Już idą pierwsze płatności. Samorządy obsłużyły te wnioski, rozpatrzyły je i idą przelewy na konta. Mam nadzieję, że pójdą na wyprawkę szkolną, a nie szaleństwa wakacyjne, ale to zawsze jest wybór rodziny - powiedziała Rafalska, cytowana przez PAP.

Czytaj też: Ministerstwa nie chciały sprawdzić, czy nie dyskryminują płacowo kobiet. Prośba Elżbiety Rafalskiej zignorowana

WP

Jak dodała, w przypadku programu 500+ zostało z kolei złożonych 182 tysiące wniosków (można je składać również od początku lipca, nowy okres rozliczeniowy zaczyna się w październiku).

Zobacz też: Zdaniem minister Rafalskiej przez niskie płace kobiety nie chcą iść do pracy

- Myślę, że idziemy na jakiś rekord w liczbie złożonych wniosków drogą elektroniczną. Gdyby to się zbliżyło w "Dobrym starcie" do poziomu około 40 proc., to będzie mistrzostwo świata. Liczę, że jest na to szansa, bo wniosek nie jest skomplikowany - skomentowała Rafalska.

WP

Od 1 lipca wniosek o świadczenie dobry start można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej.

Czytaj też: Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiek dzieci nie będzie już miał znaczenia

Świadczenie "Dobry Start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia. Rodzina dostaje wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP