Trwa ładowanie...

Dodatek solidarnościowy już dostępny. Do wzięcia 4,2 tys. zł

Osoby, które w czasie pandemii straciły pracę mogą już się starać o dodatek z ZUS. Dostać można 1,4 zł miesięcznie.

Share
Dodatek solidarnościowy już dostępny. Do wzięcia 4,2 tys. zł
Źródło: KPRP
d3hkz6o

Czasu jest niewiele, aby otrzymać dodatek solidarnościowy. O nową pomoc dla osób, które straciły pracę w trakcie pandemii koronawirusa, można starać się już teraz, ale wniosek powinien zostać złożony do końca siepnia - przypomina dziennik "Fakt".

"Mogą z niego skorzystać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie COVID-19, straciły pracę lub ich umowa wygasła" - informuje ZUS.

Zwolnienia przez koronawirusa. Prezes ZUS podaje, ile osób wypadło z systemu

Chodzi jednak o osoby, zatrudnione na umowę o pracę, które dostały dostały wypowiedzenie lub ich umowa o pracę na czas określony, po tym terminie, wygasła. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

d3hkz6o

W sumie dostać można 4,2 tys. zł. 1,4 tys. zł miesięcznie przysługuje od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Dodatek można jednak otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. To oznacza, że aby skorzystać z całej tej sumy dokumenty należałoby przesłać do końca czerwca.

Przypomnijmy, że z inicjatywą wprowadzenia dodatku wraz z podniesieniem zasiłku wyszedł prezydent Andrzej Duda na początku maja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d3hkz6o

Podziel się opinią

Share
d3hkz6o
d3hkz6o