Trwa ładowanie...
d1xuwa1

Dolnośląskie/ Rozstrzygnięto konkurs dot. innowacyjności przedsiębiorstw

161 małych i średnich dolnośląskich firm otrzyma 110 mln zł dofinansowania w ramach rozstrzygniętego konkursu dotyczącego wspierania innowacyjności przedsiębiorstw. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2014-20.

Share
d1xuwa1

Jak poinformował w środę na konferencji prasowej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca rozstrzygnęła konkurs wspierający innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw, który był dziewiątym konkursem ogłoszonym przez DIP w 2015 r.

Dodał, że na konkurs wpłynęło 414 wniosków na kwotę dofinansowania ponad 270 mln zł, ale po weryfikacji pozytywną ocenę otrzymało 240 wniosków.

"Ostatecznie kryteria spełniło 161 firm, które otrzymają łącznie dotacje na ponad 110 mln zł. W sumie w dziewięciu konkursach ogłoszonych w 2015 r. rozdysponowaliśmy 390 mln zł, a pozostało do zakontraktowania jeszcze około 220 mln zł" - powiedział Przybylski.

Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji pośredniczącej Renata Granowska podkreśliła, że kwota dotacji jest zróżnicowana i wynosi od 35 tys. zł do 3,5 mln zł.

d1xuwa1

"Wnioski o dofinansowanie dotyczyły bardzo dużej gamy pomysłów - od zakupu środków trwałych - do stworzenia linii produkcyjnej. Chodzi np. o zakup urządzenia do produkcji sztucznego śniegu oraz uruchomienie produkcji golarki medycznej" - dodała Granowska.

Dyrektor podkreśliła, że wszystkie konkursy ogłoszone w 2015 r. przez DIP zostały rozstrzygnięte, a największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wykonania termomodernizacji budynków.

Jak podano, podpisano już 339 umów z przedsiębiorcami na to zadanie i wobec tak dużego zainteresowania konkurs na termomodernizację budynków zostanie jeszcze powtórzony.

Z 2,2 mld euro w ramach RPO dla Dolnego Śląska na lata 2014-20, 70 proc. kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała część z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Europejska w grudniu 2014 r. zatwierdziła, że 415,5 mln euro zostanie przeznaczonych na przedsiębiorstwa i innowacje, przede wszystkim na badania, rozwój technologiczny firm i wzmacnianie ich konkurencyjności. Ponad 392 mln euro zaplanowano na produkcję energii ze źródeł odnawialnych, a ponad 340 mln euro - na rozwój infrastruktury transportowej.

d1xuwa1

Podziel się opinią

Share
d1xuwa1
d1xuwa1