Trwa ładowanie...
d21ef2o
d21ef2o

Dolnośląskie/ Spółka PCC Rokita inwestuje w laboratoria

Prawie 1,9 mln zł zainwestowała PCC Rokita w modernizację laboratorium kontroli jakości, ma to pomóc spółce konkurować na rynku laboratoriów przemysłowych.
Share
d21ef2o

Jak twierdzi Alicja Nowak z PCC Rokita, kapitalny remont laboratorium rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Objął on wszystkie powierzchnie laboratoryjne, pomieszczenia pomocnicze, socjalne oraz budowę wewnętrznej klatki schodowej, o łącznej powierzchni ponad 1 tys. m kw.

Budynek wyposażono w niezbędne instalacje wodociągowe, elektryczne oraz nowoczesny system wentylacyjno-klimatyzacyjny, umożliwiający utrzymanie odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, a zarazem spełniający standardy nowoczesnych laboratoriów. Natomiast pracownie chemiczne zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny.

Obecnie trwają ostatnie prace remontowe, których zakończenie planowane jest na sierpień tego roku. Po zakończeniu inwestycji, laboratorium wydzierżawi dolnobrzeska spółka "LabAnalityka".

d21ef2o

Miesięcznie w laboratorium wykonuje się 18-19 tys. analiz. W ramach swojej działalności świadczy kompleksowe usługi, polegające na pełnej analizie i kontroli jakości procesu technologicznego oraz wykonuje kompleksowe badania i pomiar z zakresu ochrony środowiska naturalnego i czynników szkodliwych występujących w środowisku pracy.

Spółka "LabAnalityka" wchodzi w skład międzynarodowej grupy kapitałowej PCC. Grupa PCC prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych w branży chemicznej, energetycznej i logistycznej. W 75 spółkach Grupy PCC pracuje prawie 3 tys. osób w 16 krajach.

d21ef2o

Podziel się opinią

Share
d21ef2o
d21ef2o