Trwa ładowanie...
d2ldurf
18-10-2016 14:50

Dolnośląskie/Wybrano projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

Organizacja niemal 20 imprez sportowych i turystycznych zostanie sfinansowana w ramach inicjatywy "Aktywny Dolny Śląsk", czyli regionalnego budżetu obywatelskiego. To pierwsza edycja budżetu obywatelskiego wprowadzonego przez władze województwa dolnośląskiego.

d2ldurf
d2ldurf

Jak powiedział we wtorek dziennikarzom marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, w ramach regionalnego budżetu obywatelskiego złożono ponad 120 projektów, z czego 18 otrzyma dofinansowanie. W tym roku z budżetu województwa na "Aktywny Dolny Śląsk" przeznaczono 600 tys. zł.

"Projekty zgłaszali mieszkańcy regionu i oni również na nie głosowali. W głosowaniu wzięło udział ponad 110 tys. osób" - powiedział marszałek.

Wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in.: cykl 12 imprez sportowo-turystycznych w Trzebnicy, amatorski turniej badmintona w Lubinie, maraton MTB w Lubomierzu, mobilna akademia przedszkolaka w Jeleniej Górze.

Marszałek zapowiedział, że inicjatywa "Aktywny Dolny Śląsk" będzie kontynuowana w kolejnych latach. "Jeżeli środki budżetowe na to pozwolą, przeznaczymy na regionalnych budżet obywatelski więcej pieniędzy. Chcemy też rozszerzyć formułę o organizację imprez kulturalnych" - powiedział Przybylski.

d2ldurf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ldurf