Trwa ładowanie...
d3sv2dp

Dostawczak na minuty dla klientów sklepu Ikea. Na razie tylko w Krakowie

Paczki z meblami nie mieszczą się do samochodu, a na transport trzeba czekać kilka dni? Z taką sytuacją nie raz zetknęło się wielu klientów sklepów Ikea, ale teraz jest na to sposób: dostawczak firmy Traficar do wynajęcia na minuty. Na razie z takiej możliwości mogą korzystać klienci Ikei w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

W dostawczaku Traficar zmieści się każdy mebel, jaki jest dostępny w Ikei.
W dostawczaku Traficar zmieści się każdy mebel, jaki jest dostępny w Ikei. (Materiały prasowe)
d3sv2dp

Od 4 września klienci krakowskiego oddziału sieci Ikea mogą wypożyczać samochody dostawcze Renault Kangoo na minuty bezpośrednio sprzed sklepu.

W przeciwieństwie do standardowej usługi Traficar, samochodu nie można jednak zostawić gdziekolwiek w mieście ale należy zwrócić pod sklep.

Jak podkreśla Traficar, carsharing samochodów dostawczych to coś zupełnie nowego na polskim rynku. Do prowadzenia dostawczego pojazdu Traficara wystarczy prawo jazdy kategorii B.

d3sv2dp

- Po okresie wdrożenia chcemy, aby usługa była dostępna dla wszystkich sieci oferujących artykuły budowlane lub ogrodowe, które będą zainteresowane udostępnieniem przestrzeni dla samochodów dostawczych Traficar - mówi szef Traficara.

Wideo: wypożyczanie samochodów na minuty w Krakowie:

- Z zakupami w IKEA jest już tak, że wchodzimy po jedną rzecz, a wychodzimy z pełnym koszykiem. A co, jeśli wpadnie nam w oko szafa lub sofa i chcielibyśmy ją mieć w domu jeszcze dziś? Albo okaże się, że kupiony materac nie mieści się nam w bagażniku? - pyta Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu Ikea Kraków.

d3sv2dp

- Wprowadzone we współpracy z Traficarem rozwiązanie to wygodny i niedrogi sposób na przewiezienie większych zakupów do domu od razu po wyjściu ze sklepu – mówi Bochenek.

Sposób działania wynajmu samochodów dostawczych jest prosty. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu.

Po zbliżeniu się do samochodu, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku.

Opłaty za korzystanie z samochodów dostawczych są takie same jak w przypadku osobowych, czyli 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju.

d3sv2dp

Jedyna różnica polega na tym, że po wyładowaniu mebli, wypożyczony samochód należy odstawić na odpowiednio oznaczone miejsce przed sklepem Ikea Kraków.

Przed krakowską Ikeą stanęło 6 dostawczych Renault Kangoo, ale firmy już zapowiadają, że w miarę zapotrzebowania liczba samochodów będzie rosnąć. Nie wykluczają też rozszerzenia usługi na inne lokalizacje w mieście.

Jak podkreśla Piotr Groński, prezes spółki Traficar, model samochodu dostawczego został tak dobrany, by można było nim przewieźć nawet największy mebel dostępny w Ikei.

Jest to Renault Kangoo w wersji z przedłużonym rozstawem osi. Standardowo przestrzeń bagażową ma 190 cm długości, 120 cm szerokości i 110 cm wysokości. Po złożeniu fotela pasażera długość przestrzeni bagażowej wynosi aż 290 cm.

d3sv2dp

Choć wymiary samochodu nie odbiegają znacząco od typowego samochodu osobowego, rozstaw osi wynoszący aż 308 cm może okazać się wyzwaniem dla osób przyzwyczajonych do kierowania małymi i kompaktowymi samochodami.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3sv2dp

Podziel się opinią

Share
d3sv2dp
d3sv2dp