Trwa ładowanie...

Drogie owoce. Ceny malin będą jednak spadać

Rozpoczęły się zbiory malin odmian letnich. Pogoda jednak nie sprzyja jakości owoców.

Share
Drogie owoce. Ceny malin będą jednak spadać
Źródło: Flickr
d3nuq0j

Ceny pierwszych malin, głównie spod osłon były wysokie. Na koniec czerwca sprzedawane były po 32-38 zł/kg.Jest dobra i zał wiadomość dla miłośników tych owoców.

<a href="https://finanse.wp.pl/czeresnie-towarem-luksusowym-ceny-szaleja-podobnie-jak-cytryn-czy-imbiru-jednak-jest-nadzieja-6516809714763393a">Zobacz: Czereśnie towarem luksusowym. Ceny szaleją, podobnie jak cytryn czy imbiru. Jednak jest nadzieja</a>

- Obecnie ceny będą spadać, gdyż w najbliższych dniach podaż owoców będzie rosła - przekonuje dr Paweł Kraciński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB na łamach portalu sadyogrody.pl.

Obejrzyj: Samodzielne zbieranie truskawek w zamian za niższą cenę? Nie w Polsce

Złą wiadomością jest jakość tych owoców. Głównie ze względu na pogodę nie będą tak dorodne i słodkie. - Niestety na rynek trafiać też będą maliny dużo niższej jakości z upraw polowych, co może przyczyniać się do spadku zainteresowania konsumentów tymi owocami - dodaje dr Kraciński.

d3nuq0j

Podczas gdy deserowe maliny będą tanieć te do przetwórstwa zdrożeją. Jak wyjaśnia ekspert, ceny skupu malin do mrożenia wynosiły od 4,30 do 5,00 zł/kg w I klasie jakości oraz od 3,70 do 4,50 zł/kg w II klasie jakości. Dostawy jednak nie były jeszcze duże.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j