Trwa ładowanie...
d3v1xs6

DSS oczekuje w ciągu najbliższych dni decyzji ws. zmiany upadłości likwidacyjnej na układową

01.07. Warszawa (PAP) - Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne oczekuje, że w ciągu najbliższych dni pojawi się decyzja dotycząca zamiany sposobu prowadzenia postępowania...

d3v1xs6
d3v1xs6

01.07. Warszawa (PAP) - Spółka Dolnośląskie Surowce Skalne oczekuje, że w ciągu najbliższych dni pojawi się decyzja dotycząca zamiany sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego, z postępowania obejmującego likwidację majątku na postępowanie z możliwością zawarcia układu - poinformowali przedstawiciele zarządu DSS w komunikacie. Argumentem uprawdopodabniającym układ, zdaniem zarządu, jest zwrot 11,8 mln zł podatku VAT jaki spółka otrzymała 29 czerwca br.

Dolnośląskie Surowce Skalne otrzymały 29 czerwca br. zwrot 11,8 mln zł podatku VAT.

"Środki te pomogą w dalszej realizacji podstawowej działalności operacyjnej polegającej na produkcji i sprzedaży kruszyw łamanych" - napisano w komunikacie prasowym.

"Dodatkowe środki, które pojawiły się w spółce są kolejnym argumentem uprawdopodabniającym układ. Oczekujemy, że decyzja w sprawie naszego wniosku dotyczącego zamiany opcji upadłościowej z likwidacyjnej na układową zapadnie w ciągu najbliższych dni" - powiedział Mariusz Roman, prezes DSS, cytowany w komunikacie.

d3v1xs6

17 kwietnia Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Dolnośląskie Surowce Skalne, a 24 kwietnia ówczesny zarząd spółki złożył zażalenie na tę decyzję. W maju syndyk masy upadłościowej spółki złożył z kolei do Sądu wniosek o umorzenie postępowania upadłościowego z powodu braku środków na pokrycie jego kosztów.

Prezes spółki podkreśla, że DSS powoli odbudowuje zaufanie na rynku.

"DSS powoli odbudowuje zaufanie na rynku o czym świadczy fakt, iż maj był pod względem sprzedaży najlepszym miesiącem br. Było to możliwe dzięki wysokiej jakości kruszyw oraz terminowej realizacji zamówień. Portfel kontraktów wypełniony jest już w ok. 60 proc. na drugą połowę 2012 r., a aktualnie negocjowane są zamówienia na ok. 1 mln ton na ten rok. W najbliższym czasie planowane jest również ofertowanie kontraktów na ok. 5,8 mln ton na lata 2012-2013" - powiedział Roman.

"Duże nadzieje wiążemy też z projektami innowacyjnymi, do których należy produkcja bloków i płyt z wykorzystaniem pyłu amfibolitowego. Przedsięwzięcie to mogłoby być realizowane przez naszą spółkę zależną - DB Beton. Pozyskała ona ostatnio możliwość dużego dofinansowania dla tego projektu" - dodał. (PAP)

bg/

d3v1xs6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v1xs6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj