Trwa ładowanie...
d4hwm8z

Duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte we wtorek. W niektórych zakupy zrobimy dłużej w poniedziałek

15 sierpnia wypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, co oznacza, że większość sklepów i wszystkie centra handlowe będą zamknięte. Niektóre sklepy idą zakupowiczom na rękę i wydłużają godziny pracy w poniedziałek.
Share
We wtorek zakupy w galeriach handlowych będą niemożliwe
We wtorek zakupy w galeriach handlowych będą niemożliweŹródło: Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain
d4hwm8z

Jak informuje Gazeta.pl, otwarte będą niektóre sklepy spożywcze działające na zasadzie franczyzy.

Działać mogą więc placówki takich sieci jak Żabka, Freshmarket, Małpka Express, Carrefour Express czy Globi. W większości przypadków sklepy te będą otwarte we wtorek krócej niż zwykle.

Warunek? Otwarte mogą być tylko te sklepy, w których pracują ich właściciele lub pracownicy zatrudnieni na umowy cywilnoprawne, czyli popularne "śmieciówki".

d4hwm8z

Wideo: wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Niektóre sieci mniejszych sklepów wykorzystują ten wyjątek do omijania przepisów i na ten jeden dzień podpisują z pracownikami umowę zlecenie. Do takich sposobów nie uciekają się jednak właściciele dużych sklepów - supermarketów, hipermarketów i dyskontów.

Aby uniknąć sytuacji, gdy klienci dopiero przed drzwiami sklepu dowiadują się o tym, że tego dnia jest nieczynny, niektóre sieci handlowe odpowiednio wcześniej informują o tym, że 15 sierpnia nie zrobimy u nich zakupów. Krok dalej idzie Biedronka, która wydłuża godziny otwarcia swoich sklepów w poniedziałek do 22:00.

Jak pisze Gazeta.pl, te sklepy Tesco, które czynne są 24 godziny na dobę, zostaną zamknięte o godzinie 5:00 rano w nocy z poniedziałku na wtorek, a ponownie otworzą podwoje w środę, 16 sierpnia, o 6:00 rano.

d4hwm8z

Podziel się opinią

Share
d4hwm8z
d4hwm8z