Duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte we wtorek. W niektórych zakupy zrobimy dłużej w poniedziałek

15 sierpnia wypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, co oznacza, że większość sklepów i wszystkie centra handlowe będą zamknięte. Niektóre sklepy idą zakupowiczom na rękę i wydłużają godziny pracy w poniedziałek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We wtorek zakupy w galeriach handlowych będą niemożliwe
We wtorek zakupy w galeriach handlowych będą niemożliwe (Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain)

Jak informuje Gazeta.pl, otwarte będą niektóre sklepy spożywcze działające na zasadzie franczyzy.

Działać mogą więc placówki takich sieci jak Żabka, Freshmarket, Małpka Express, Carrefour Express czy Globi. W większości przypadków sklepy te będą otwarte we wtorek krócej niż zwykle.

Warunek? Otwarte mogą być tylko te sklepy, w których pracują ich właściciele lub pracownicy zatrudnieni na umowy cywilnoprawne, czyli popularne "śmieciówki".

Wideo: wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Niektóre sieci mniejszych sklepów wykorzystują ten wyjątek do omijania przepisów i na ten jeden dzień podpisują z pracownikami umowę zlecenie. Do takich sposobów nie uciekają się jednak właściciele dużych sklepów - supermarketów, hipermarketów i dyskontów.

Aby uniknąć sytuacji, gdy klienci dopiero przed drzwiami sklepu dowiadują się o tym, że tego dnia jest nieczynny, niektóre sieci handlowe odpowiednio wcześniej informują o tym, że 15 sierpnia nie zrobimy u nich zakupów. Krok dalej idzie Biedronka, która wydłuża godziny otwarcia swoich sklepów w poniedziałek do 22:00.

Jak pisze Gazeta.pl, te sklepy Tesco, które czynne są 24 godziny na dobę, zostaną zamknięte o godzinie 5:00 rano w nocy z poniedziałku na wtorek, a ponownie otworzą podwoje w środę, 16 sierpnia, o 6:00 rano.

Polub WP Finanse