Duże zainteresowanie pracą w BioNanoParku
Ponad dziesięć osób ubiega się o jedno miejsce pracy w pracowniach, które
powstają w ramach dwóch laboratoriów BioNanoParku - kompleksu biurowo-laboratoryjnego Łódzkiego
Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.
Ponad dziesięć osób ubiega się o jedno miejsce pracy w pracowniach, które powstają w ramach dwóch laboratoriów BioNanoParku - kompleksu biurowo-laboratoryjnego Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego.
Kompleks ma być oddany do użytku 15 października tego roku - rok przed początkowo planowanym terminem. Inwestycja jest warta ponad 76 mln zł, z tej kwoty 53 mln zł pochodzą z UE. Pozostała część, to wkład udziałowców spółki, którymi są: gmina Łódź, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Budowa rozpoczęła się w lutym 2011 r. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w obiekcie, porządkowany jest teren zewnętrzny. "Trwa również rekrutacja do pierwszych z czterech pracowni zaplanowanych w laboratoriach biotechnologii przemysłowej oraz biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej. Nabór dotyczy pracowników badawczo-naukowych oraz techniczno-naukowych" - poinformował Marek Szeles z biura prasowego, które obsługuje Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny.
Podkreślił, że choć kandydatom stawiane są wysokie wymagania w zakresie merytorycznym i praktycznym, to "chętnych do pracy w laboratoriach nie brakuje". Szeles powiedział PAP, że o niespełna dziesięć etatów ubiega się ponad 100 kandydatów z Polski i zagranicy.
"Tak duże zainteresowanie pracą w nowoczesnych laboratoriach BioNanoParku gwarantuje, że w łódzkim kompleksie badawczym pojawią się wysokiej klasy specjaliści" - dodał Szeles.
Nowy kompleks został nazwany BioNanoParkiem ze względu na profil badań, jakie będą w nim prowadzone. Znajdą się w nim m.in. dwa laboratoria: biotechnologii przemysłowej oraz biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej, w których naukowcy będą badać np. wpływ materiałów powstałych z wykorzystaniem nanotechnologii (produkty przemysłowe, medyczne, odzież, kosmetyki) na zdrowie. Z ich usług będą mogły korzystać firmy farmaceutyczne, kosmetyczne, medyczne, wojskowe, chemiczne, spożywcze czy energetyczne.
W budynku BioNanoParku znajdzie się również 50 nowych biur dla Łódzkiego Inkubatora Technologicznego.