DWL: podziękowania dla żołnierzy za walkę z powodzią (komunikat)

...

30.07. Warszawa - Dowództwo Wojsk Lądowych informuje:

Żołnierze 1 Dywizji wyróżnieni za pomoc w walce z powodzią

29 lipca 2010 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie żołnierze 1 Dywizji Zmechanizowanej i pozostałe osoby, które najaktywniej włączyły się w akcję przeciwpowodziową na terenie województwa mazowieckiego, odebrali przyznane im wyróżnienia.

W uroczystości uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, który w swoim przemówieniu powiedział: "Dziękuję wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach udzielali wsparcia rzeczowego, finansowego oraz poświęcali swój wolny czas i pracę na rzecz powodzian i usuwanie skutków żywiołu". Wśród wyróżnionych żołnierzy z 1 Dywizji Zmechanizowanej znaleźli się: chorąży sztabowy Jarosław Cichocki (1 pułk artylerii z Ciechanowa), młodszy chorąży Michał Wilk (1 Brygada Pancerna z Wesołej), starszy sierżant Wiesław Świder (1 batalion dowodzenia z Legionowa), sierżant Krzysztof Rydzyński (1 batalion rozpoznawczy z Siedlec) oraz plutonowy Hubert Gaj (1 batalion zaopatrzenia z Legionowa). Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się także darczyńcy, wolontariusze, urzędnicy, strażacy i żołnierze z innych jednostek wojskowych. Szczególnym wyróżnieniem, które zostało wręczone na tej uroczystości była Odznaka Honorowa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest ona przyznawana za realizowanie humanitarnych celów organizacji. Mogą ją
otrzymać osoby będące członkami stowarzyszenia, jednostki PCK i zbiorowości społeczne, które wniosły szczególny wkład w popieranie i rozwój jego działalności oraz organizacje międzynarodowe realizujące czerwonokrzyskie ideały.


W pierwszej połowie tego roku kilkuset żołnierzy 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej uczestniczyło w walce z powodzią w Polsce południowo-wschodniej i centralnej. Ponadto na czas działania 1 Dywizji podporządkowano 290 żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz 132 żołnierzy z 2 Brygady Saperów z Kazunia. Żołnierze pomagali między innymi w następujących miejscowościach: Warszawa, Czermin, Gorzyce, Baranów Sandomierski, Sandomierz, Góra, Kozienice, Borowa, Otoka, Parchatka, Rajszew, Kozienice. W ramach swoich działań umacniali oni wały przeciwpowodziowe, układali worki z piaskiem, udzielali pomocy przy ewakuacji ludzi i dostarczaniu posiłków oraz wody pitnej dla poszkodowanej ludności. Po zakończeniu powodzi kilkudziesięciu żołnierzy z 3 Brygady Zmechanizowanej z Lublina i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa uczestniczyło w sprzątaniu miejscowości Sandomierz.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tlom/

Źródło artykułu:PAP
wojskopogodapowódź

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)