Trwa ładowanie...
d4abyll
motoryzacja

Dyrektor wykonawczy GM Henderson odchodzi

Naczelny dyrektor wykonawczy (CEO) General Motors Frederick "Fritz" Henderson odchodzi ze stanowiska - poinformowano we wtorek w siedzibie tego największego amerykańskiego koncernu samochodowego w Detroit.

Share
d4abyll

Decyzję o dymisji Hendersona ogłoszono po posiedzeniu rady dyrektorów koncernu.

Tymczasowym dyrektorem wykonawczym GM zostanie Ed Whitacre Jr. podczas gdy koncern poszukiwać będzie kandydatów na to stanowisko a także na stanowisko prezesa.

Whitacre podziękował na konferencji prasowej Hendersonowi za kierowanie koncernem przez 8 miesięcy w trudnym okresie. GM borykający się z dramatycznym spadkiem sprzedaży swoich samochodów, ogłosił w czerwcu br. upadłość i został uratowany jedynie dzięki olbrzymiej pomocy rządu federalnego.

Rzeczniczka Białego Domu oświadczyła, że decyzję podjęła suwerennie rada dyrektorów GM i rząd federalny nie miał w niej udziału.

d4abyll

51-letni Henderson zastąpił 29 marca br. poprzedniego naczelnego dyrektora Ricka Wagnera. Odszedł on na żądanie Białego Domu przed zakrojoną na szeroką skalę reorganizacją koncernu, która była warunkiem udzielenia pomocy federalnej. Henderson znacznie "odchudził" koncern pozostawiając w nim tylko cztery podstawowe marki: Chevrolet, Cadillac, Buick i GMC.

Jednak próby sprzedaży niektórych pozostałych marek należących do GM napotkały na trudności.

- Rada doszła do wniosku, że biorąc pod uwagę okoliczności, nadszedł czas aby dokonać pewnych zmian i Fritz się z tym zgodził - powiedział rzecznik GM Chris Preuss.

d4abyll

Podziel się opinią

Share
d4abyll
d4abyll