Trwa ładowanie...
d1w9sr9

Dyskonto w wycenie Asseco BS jest nieuzasadnione - ING Securities

20.7.Warszawa (PAP) - W ocenie analityków ING Securities obecne dyskonto w wycenie akcji Asseco Business Solutions jest nieuzasadnione. W ostatnim raporcie ustalili oni cenę...

d1w9sr9
d1w9sr9

20.7.Warszawa (PAP) - W ocenie analityków ING Securities obecne dyskonto w wycenie akcji Asseco Business Solutions jest nieuzasadnione. W ostatnim raporcie ustalili oni cenę docelową jednej akcji informatycznej spółki na 7,7 zł, podwyższając dla spółki rekomendację do "kupuj" z "trzymaj" poprzednio.

"Akcje ABS notowane są przy wskaźniku P/E na 2009 r. na poziomie 10,3x, co oznacza 6 proc. dyskonto względem krajowych spółek z branży. Uważamy, że ze względu na generowanie silnych przepływów pieniężnych i silny bilans, ponadprzeciętne marże, jak również ze względu na wypłatę dywidendy, dyskonto nie jest uzasadnione" napisano w raporcie.

Raport został wydany przy kursie ABS na poziomie 6,05 zł, a w poniedziałek o godz. 13.45 walory spółki wyceniano na 6,1 zł.

Analitycy ING spodziewają się, że ABS opublikuje przyzwoite wyniki finansowe za II kw. 2009 r., pomimo widocznego spowolnienia w segmencie ERP.

d1w9sr9

"Szacujemy, że sprzedaż ABS w II kw. br. wyniosła 37 mln zł, co oznacza spadek tylko o 2 proc. r/r, na co korzystny wpływ miała sprzedaż rozwiązań mobilnych Aniki. Presja na ceny powinna być częściowo zrównoważona przez pierwsze efekty związane z obniżką kosztów. Prognozujemy więc, EBIT w II kw. 2009 r. na poziomie 3,4 mln zł, co oznacza spadek o 27 proc. r/r, a zysk netto w wysokości 3 mln zł, spadek o 21 proc. r/r." - napisano.

W całym roku oczekują, że spółka odnotuje zysk netto na poziomie 19,6 mln zł, co oznacza spadek o 15 proc. r/r.

Analitycy w swoich prognozach nie uwzględnili potencjału z możliwych transakcji wewnątrz grupy.

"Po ostatnich zmianach w zarządzie, system ERP Softlab został wybrany jako główny produkt. Asseco Poland użytkownik Softlabu, chciałby, aby to rozwiązanie było stosowane dla całej grupy. Tak więc, ABS może uzyskać znaczne kontrakty ze spółkami zależnymi Asseco, najprawdopodobniej z Asseco Hiszpania, SEE lub DACH, które mogłyby znacznie wzmocnić międzynarodowe referencje ABS" - napisano.(PAP)

gsu/ jtt/

d1w9sr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9sr9