Trwa ładowanie...
d21ezki

Dywidenda Asseco BS jednak znacznie powyżej 40 proc. zysku za 08

4.3.Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions (ABS), które
wcześniej zapowiadało, że wypłaci dywidendę w przedziale 10-40
proc. zysku za 2008 r., wypłaci jednak o wiele więcej....

Share
d21ezki

4.3.Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions (ABS), które wcześniej zapowiadało, że wypłaci dywidendę w przedziale 10-40 proc. zysku za 2008 r., wypłaci jednak o wiele więcej. Na wypłatę dla akcjonariuszy może trafić znacznie więcej niż 40 proc. ubiegłorocznego zysku - poinformował PAP prezes spółki Romuald Rutkowski.

"Z zysku za miniony rok chcemy wypłacić dywidendę z górnych widełek, czyli 40 proc., ale jednocześnie planujemy wynagrodzić akcjonariuszom brak dywidendy z zysku za 2007 r., czyli ostatecznie może być to istotnie powyżej 40 proc. ubiegłorocznego zysku" - powiedział PAP Rutkowski.

Po czterech kwartałach 2008 r. grupa ABS wypracowała 23 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. Zysk netto samego ABS wyniósł 14 mln zł.

d21ezki

W ocenie prezesa wypłata nawet wysokiej dywidendy nie powinna być dla ABS problemem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe.

"Należy pamiętać, że do końca marca prawdopodobnie połączymy się z Anicą. Na koniec roku mieliśmy na poziomie grupy około 33 mln zł wolnych środków, które po połączeniu będą w spółce, więc wypłata nawet powyżej 10 mln zł dla akcjonariuszy nie powinna być większym problemem" - powiedział Rutkowski.

ABS nie wypłaciło akcjonariuszom dywidendy z zysku wypracowanego w 2007 r., gdyż spółka w pierwszej kolejności musiała przeznaczyć zysk na pokrycie strat z lat ubiegłych.

Zadeklarowana w prospekcie emisyjnym polityka dywidendowa ABS zakłada przeznaczanie na dywidendę od 10-40 proc. zysku.

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ jtt/

d21ezki

Podziel się opinią

Share
d21ezki
d21ezki