Trwa ładowanie...

Dziecko Lewandowskich dostanie wsparcie od niemieckiego rządu. Ile?

Rodzice Klary Lewandowskiej mogą liczyć na comiesięczny odpowiednik polskiego 500+ i ulgę w podatku od niemieckiego rządu. Nie muszą spełniać żadnych kryteriów, władzom wystarcza fakt, że mieszkają na terytorium Niemiec.

Dziecko Lewandowskich dostanie wsparcie od niemieckiego rządu. Ile?Źródło: Eastnews, fot: 0000001/Reporter
d3stxip
d3stxip

U naszego zachodniego sąsiada dodatek przysługuje już na pierwsze dziecko, niezależnie od tego, jak bogaci są jego rodzice. W związku z tym co miesiąc Anna i Robert Lewandowscy będą dostawali 192 euro, czyli równowartość około 800 złotych - podaje serwis naTemat.pl.

W stosunku do zarobków w Niemczech nie jest to oszałamiająca kwota, ale to nie wszystko, na co mogą liczyć młodzi rodzice. Tamtejszy rząd zdecydowanie bardziej od rozdawania pieniędzy woli oferować ulgi w podatkach.

Pracujący rodzice mogą bowiem co roku odliczyć z tytułu posiadania dziecka 4716 euro, czyli równowartość około 20 tysięcy złotych.

W Polsce ulga na dziecko to 1112 złotych. Dodatek 500 złotych miesięcznie przysługuje z kolei na każde drugie i kolejne dziecko (niezależnie od dochodów rodziców), na pierwsze zaś - tylko w przypadku spełnienia odpowiednich kryteriów dochodowych.

d3stxip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3stxip