Trwa ładowanie...

Dzień Chłopaka 2019. Kiedy obchodzimy i skąd pochodzi ta tradycja?

Tegoroczny Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami. Geneza tej tradycji w Polsce nie jest do końca jasna, ale na stałe wpisała się do naszego kalendarza. Podpowiadamy, kiedy dokładnie obchodzimy to "święto".

Dzień Chłopaka 2019. Kiedy obchodzimy i skąd pochodzi ta tradycja?Źródło: iStock.com, fot: flyparade
dekd94i
dekd94i

Dzień Chłopaka to "święto" zwyczajowo obchodzone w Polsce 30 września. Jest to jedno z najpopularniejszych "świąt" wśród młodzieży, ale nie tylko. Często dzień ten porównywany jest z Dniem Mężczyzny, który obchodzimy 10 marca.

Geneza tej tradycji w naszym kraju nie jest do końca jasna. Jednak z roku na rok coraz mocniej odznacza się w kalendarzu, dzięki mediom oraz dużej popularności wśród młodzieży.

W Dzień Chłopaka nierzadko w szkołach organizowane są m.in. zabawy i zawody. Zgodnie z tradycją mężczyźni otrzymują tego dnia drobne upominki i prezenty.

Zobacz: Pomysł na biznes: Prezenty w formie przeżyć

Dzień Chłopaka 2019. Jedno "święto" kilka dat

Dzień Chłopaka w Polsce obchodzony jest pod koniec września. Tradycja ta kultywowana jest również w innych krajach, jednak w różnych terminach.

dekd94i

W Wielkiej Brytanii oraz Irlandia Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia, w Brazylii 15 lipca, natomiast w Indiach i Meksyku 19 listopada.

Początków tradycji Dnia Chłopaka doszukiwać się można w Japonii. Jak czytamy na portalu kalendarzswiat.pl, prawdopodobnie już w VI wieku n.e. zapoczątkowane zostały obchody święta Tango no Sekku, czyli Dnia Chłopca, w którym rodziny cieszyły się z rozwoju i postępów w nauce męskiej części swojego potomstwa.

Po II wojnie światowej święto to zostało przemianowane na Dzień Dziecka (jap. Kodomo no Hi) i poświęcone jest wszystkim dzieciom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dekd94i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dekd94i