Trwa ładowanie...
d1z4l2u
deweloperzy

"Dziennik Gazeta Prawna": Mieszkań przybywa, deweloperów - nie

W 2013 r. deweloperzy zaczęli mocno konkurować cenami. Silne spółki zaczęły też zachęcać klientów bonusami, m.in. pomocą w wyposażeniu mieszkania, na co mniejsi nie zawsze mogli sobie pozwolić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dziennik Gazeta Prawna": Mieszkań przybywa, deweloperów - nie
(Fot: domena publiczna)
d1z4l2u

W cieniu świetnych wyników sprzedaży lokali rekordy bije też statystyka upadłości spółek deweloperskich - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W latach 2012-2014 sądy ogłaszały upadłość ponad 30 spółek z branży rocznie, podczas gdy w latach 2009-2011, jak podaje Euler Hermes, ta liczba nie przekraczała kilkunastu.

Grzegorz Błachnio z Euler Hermes wskazuje, że w końcu 2012 r. i na początku 2013 r. upadały głównie mniejsze firmy, które nie mogły unieść ciężaru finansowego dłuższego w tym okresie sprzedaży mieszkań. W tym czasie sprzedaż nowego lokalu w Warszawie trwała średnio ponad półtora roku.

W 2013 r. deweloperzy zaczęli mocno konkurować cenami. Silne spółki zaczęły też zachęcać klientów bonusami, m.in. pomocą w wyposażeniu mieszkania, na co mniejsi nie zawsze mogli sobie pozwolić. Dodatkowym problemem dla maluchów stała się ustawa deweloperska, która w 2012 r. zwiększyła ochronę kupujących i zmieniła zasady finansowania inwestycji.

d1z4l2u

Podziel się opinią

Share
d1z4l2u
d1z4l2u