Trwa ładowanie...

Dziwna awaria w Millennium. Bank sam nie wie, co się dzieje

Millennium ma problemy z realizacją przelewów w części swoich placówek. Bank sam nie wie, co się dzieje, ale zapewnia, że wciągu kilku godzin upora się z niedogodnościami.

Share
Dziwna awaria w Millennium. Bank sam nie wie, co się dzieje
Źródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d3vw7t7

Jak nas poinformowano po 16 wszystkie oddziały zaczęły działać normalnie.

- Od wczoraj od godziny 14-15 do chwili obecnej we wszystkich placówkach Banku Millennium w Polsce nie można wykonać żadnej transakcji. Kompletny paraliż - napisał do nas internauta Dżemik (masz informację dla nas? Wyślesz ją tutaj)
.

Sprawdziliśmy to w biurze prasowym Millennium. Rzecznik banku potwierdził część informacji naszego użytkownika. Rzeczywiście od wczoraj od około godziny 15 klienci nie mogli w pełni obsługiwani. Nie wszystkie, ale część oddziałów ma problem. Nie można w nich zrealizować przelewów, możemy w nich nie mieć możliwości wpłaty środków lub podjęcia pieniędzy.

d3vw7t7

- Sami nie wiemy z czego to wynika. Problem polega na tym, że każdy oddział musi być sprawdzony osobno. Zdarza się, że na jednej ulicy mamy dwie placówki i w jednej wszystko działa, a w drugiej już nie. To dość niecodzienna sytuacja. Gdy jest awaria bankowości elektronicznej czy bankomatów, to szybko możemy namierzyć problem. Tu jest inaczej - mówi WP.PL Wojciech Kaczorowski.

Awaria nie ma więc też jakiejś geograficznej reguły. Rzecznik przyznaje, że z taką sytuacją mają pierwszy raz do czynienia. Twierdzi jednak, że to nie awaria tylko drobna uciążliwość. Bezproblemowo działa bankowość internetowa, karty płatnicze oraz sieć bankomatów.

Jak dodaje, nie jest w stanie powiedzieć w ilu z około 450 placówek Millennium przelewy nie są realizowane. Twierdzi tylko, że to jedynie pojedyncze przypadki. Przyznaje też, że bank myślał, że jest już po problemie i dlatego rano otworzono wszystkie oddziały.

Po godzinie 16 poinformowano nas, że niedogodności zostały usunięte. Jako powód awarii podano dysfunkcję części systemu zarządzającego przelewami i wypłatami.

d3vw7t7

Podziel się opinią

Share
d3vw7t7
d3vw7t7