Trwa ładowanie...

E-zakupy za granicą mało popularne wśród Polaków

Tylko 34 proc. e-konsumentów w Polsce kupuje za granicą. To ponad dwa razy mniej niż we Włoszech czy w Niemczech - wynika z raportu ,,Global Connected Commerce" firmy Nielsen.

E-zakupy za granicą mało popularne wśród PolakówŹródło: Fotolia, fot: ldprod
dk6c227
dk6c227

Tylko 34 proc. e-konsumentów w Polsce kupuje za granicą. To ponad dwa razy mniej niż we Włoszech czy w Niemczech - wynika z raportu "Global Connected Commerce" firmy Nielsen.

Raport opiera się na badaniach przeprowadzonych w sumie w 26 krajach z całego świata i obejmujących ostatnie sześć miesięcy 2015 roku.

Wynika z niego, że średnio aż 57 proc. e-konsumentów z tych krajów robi zakupy za granicą. Natomiast w Polsce online za granicą kupuje najmniej internautów spośród uwzględnionych w badaniu krajów europejskich.

"Polacy szukają w zagranicznych sklepach takich produktów, których nie znajdują w polskich. Niższe ceny wcale nie są najważniejsze. Z drugiej strony, od zakupów on-line za granicą często odstraszają ich wysokie koszty dostawy - komentują autorzy raportu.

dk6c227

Jak piszą, każdy rynek ma jednak inną specyfikę. Na pierwszy rzut oka zaskakujące może być to, że zagraniczne zakupy robi podobnie niski, jak w Polsce, procent internautów japońskich (32 proc.). Japonia pod względem wielkości e-rynku zajmuje przecież czwarte miejsce na świecie.

- To bardzo rozwinięty rynek. Aż 80 proc. Japończyków kupuje on-line, z czego blisko połowa przy użyciu urządzeń mobilnych. Jednak Japończycy oczekują nie tylko wysokiej jakości produktów, lecz ogromne znaczenie ma dla nich również zaufanie, zarówno do producenta, jak i sprzedawcy. Dlatego rzadko korzystają z e-sklepów poza Japonią - tłumaczą.

dk6c227
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk6c227