Trwa ładowanie...
dkaqk64

EBOiR pożyczy PKN Orlen 250 mln euro (opis)

24.06. Warszawa (PAP) - PKN Orlen i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podpisały umowę, na podstawie której koncern otrzyma pożyczkę w wysokości 250 mln zł - poinformował PKN Orlen...

Share
dkaqk64

24.06. Warszawa (PAP) - PKN Orlen i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podpisały umowę, na podstawie której koncern otrzyma pożyczkę w wysokości 250 mln zł - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym.

Kredyt z EBOiR posłuży do sfinansowania inwestycji środowiskowych i do poprawy efektywności energetycznej elektrociepłowni w Płocku. Planowane inwestycje mają na celu dostosowanie elektrociepłowni do standardów UE i zmniejszenie jej emisji związków o 90 proc.

Finansowanie będzie dostępne dla PKN Orlen do 2018 roku.

"Zaplanowane do realizacji projekty, poza korzyściami w zakresie ochrony środowiska, przyniosą równocześnie zwiększenie o 20 proc. potencjału produkcji energii elektrycznej oraz o 7 proc. mocy cieplnej Elektrociepłowni" - napisano w komunikacie.

PKN Orlen zainicjował program inwestycji ekologiczno-energetycznych w Płocku w 2010 roku. W jego ramach przez siedem lat ma nastąpić realizacja sześciu inwestycji, których celem jest redukcja dwutlenku siarki oraz związków azotu, jak również zmniejszenie ilości emitowanych przez płocką jednostkę pyłów.(PAP)

mto/ osz/

dkaqk64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkaqk64
dkaqk64