Trwa ładowanie...
d2iu5ps

EBOiR przyznał spółce Petrolinvest 50 mln USD pożyczki zamiennej na akcje

10.03. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zdecydował o przyznaniu spółce Petrolinvest pożyczki zamiennej na akcje w wysokości 50 mln USD - poinformowała spółka w...

Share
d2iu5ps

10.03. Warszawa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zdecydował o przyznaniu spółce Petrolinvest pożyczki zamiennej na akcje w wysokości 50 mln USD - poinformowała spółka w komunikacie.

"Zarząd Petrolinvest podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 9 marca 2010 roku otrzymał informację, o podjęciu przez zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (...) uchwały w sprawie zatwierdzenia udzielenia przez Bank finansowania działalności spółki w kwocie 50 mln USD w formie pożyczki zamiennej na akcje" - napisano w raporcie.

Spółka poinformowała, że podjęta przez bank decyzja poprzedzona była wielomiesięcznym due diligence, obejmującym zagadnienia geologiczne, techniczne, ekologiczne, ekonomiczno-finansowe i prawne.

"W związku z podjęciem przez zarząd Banku uchwały w sprawie zatwierdzenia finansowania, umowa z Bankiem, poza zapewnieniem spółce finansowania działalności inwestycyjnej w Kazachstanie, będzie obejmować między innymi podjęcie przez spółkę uzgodnionych z Bankiem działań w zakresie podniesienia standardów corporate governance spółki oraz zapewnienia najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska" - podał Petrolinvest. (PAP)

morb/

d2iu5ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iu5ps
d2iu5ps