Trwa ładowanie...
d1tawhx

EBOR sprzedał posiadane 5,1% akcji PKP Cargo w ABB

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) sprzedał cały posiadany pakiet 2,286 mln akcji PKP Cargo, stanowiących 5,1% kapitału, w procesie budowania przyspieszonej księgi popytu (accelerated book-building, ABB), podała instytucja.

Share
d1tawhx

"Transakcja została zakończona z sukcesem przy małym dyskoncie wobec ceny zamknięcia na GPW poprzedniego dnia wynoszącej 89,0 zł i cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych zarówno z Polski, jak i zagranicy" - czytamy w komunikacie.

Prowadzącymi księgę popytu byli Goldman Sachs International oraz Wood & Company.

EBOR kupił pakiet akcji PKP Cargo w 2013 r. w ramach pierwotnej oferty publicznej.

d1tawhx

"PKP Cargo udowodniło, że potrafi przyciągać wysokiej jakości inwestorów finansowych lokalnych i międzynarodowych. Sprzedaż akcji przez EBOR powinna przynieść korzyści lokalnemu rynkowi kapitałowemu poprzez zwiększeniu liczby akcji PKP Cargo znajdujących się w wolnym obrocie, jest także kolejnym świadectwem co do atrakcyjności Polski dla inwestorów instytucjonalnych" - powiedział dyrektor EBOR-u na Polskę Grzegorz Zieliński, cytowany w komunikacie.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 49% udziału w rynku według masy i ok. 59% według pracy przewozowej w 2013 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1tawhx

Podziel się opinią

Share
d1tawhx
d1tawhx