Trwa ładowanie...
d3ptgx0
09-03-2017 13:27

Echo Polska Properties miał 3,14 euro zysku na jedną akcję w okresie IX-XII 2016

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) -   Echo Polska Properties NV (EPP) zanotowało 3,14 euro zysku na jedną akcję za okres od 1 września do 31 grudnia 2016 r. - był to wynik o 2,2% lepszy od podanych przed ofertą publiczną prognoz, poinformowała spółka. W sześciomiesięcznego okresu od wejścia na giełdę wartość portfela należących do EPP nieruchomości wzrosła o 17% do 1,4 mld euro. 
 
"Spośród 19 nieruchomości EPP na koniec 2016 r. 10 to centra handlowe zlokalizowane w największych miastach Polski, natomiast 9 to obiekty biurowe. W portfelu spółki jest także 70% udziałów w inwestycji Towarowa 22 - obecnie w trakcie planowania. Nieruchomości handlowe stanowią 74% wartości całego portfela oraz 70% całkowitej powierzchni wynajmu (GLA)" - czytamy w komunikacie.

d3ptgx0
d3ptgx0

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Echo Polska Properties NV (EPP) zanotowało 3,14 euro zysku na jedną akcję za okres od 1 września do 31 grudnia 2016 r. - był to wynik o 2,2% lepszy od podanych przed ofertą publiczną prognoz, poinformowała spółka. W sześciomiesięcznego okresu od wejścia na giełdę wartość portfela należących do EPP nieruchomości wzrosła o 17% do 1,4 mld euro.

"Spośród 19 nieruchomości EPP na koniec 2016 r. 10 to centra handlowe zlokalizowane w największych miastach Polski, natomiast 9 to obiekty biurowe. W portfelu spółki jest także 70% udziałów w inwestycji Towarowa 22 - obecnie w trakcie planowania. Nieruchomości handlowe stanowią 74% wartości całego portfela oraz 70% całkowitej powierzchni wynajmu (GLA)" - czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśliła, że wysokie poziomy najmu we wszystkich obiektach EPP to wynik strategii polegającej na dotarciu do głównych miast Polski, w których jest jeszcze stosunkowo mała liczba centrów handlowych. W czasie omawianego okresu poziom wynajmu w obiektach handlowych wyniósł 98,3%, natomiast w obiektach biurowych wzrósł do 95,7%.

"Na dzień 30 czerwca 2016 roku wartość aktywów netto (NAV) wyniosła 683 mln euro, co oznacza wartość NAV na jedną akcję w wysokości 1,16 euro. Celem EPP jest osiągnięcie wskaźnika zadłużenia na poziomie 50%, na zakończenie okresu wyniósł on 52,7%" - czytamy także.

d3ptgx0

Zdaniem prezesa Hadley'a Deana, solidne wyniki EPP po części są uwarunkowane czynnikom makroekonomicznym w Europie, w której Polska wyłania się jako preferowany kierunek dla inwestycji.

"Europa, jako całość, wkracza w okres destabilizacji ekonomicznej, co jest szansą dla EPP - spółki promującej atrakcyjność Polski, jako miejsca do inwestycji i prowadzenia biznesu" - powiedział Dean, cytowany w komunikacie.

W raportowanym okresie EPP zwiększyła wartość swojego portfela, m.in. rozbudowując centra handlowe Galaxy i Outlet Park w Szczecinie. Ukończenie tych projektów planowane jest na IV kwartał 2017 r., natomiast stopa zwrotu wynikająca z podniesienia wartości portfela powinna wynieść 8,5%. Według prezesa, na kilka miesięcy przed zakończeniem rozbudowy centra Galaxy i Outlet Park Szczecin są wynajęte w około 75%.

Transakcje zakupów, dokonane przez EPP po debiucie giełdowym, obejmują m.in. projekt wielofunkcyjny Towarowa 22 zlokalizowany na ostatniej tak dużej działce w centrum Warszawy (6,5 hektara). "Wszystkie nasze akwizycje są zgodne ze strategią inwestowania w aktywa wysokiej jakości zlokalizowane w rozwijających się miastach Polski, o dużej sile gospodarczej i rosnącej sile nabywczej" - dodał Dean.

d3ptgx0

Spółka zwraca także uwagę, że dzięki swojej strukturze zbliżonej do REIT-u (Real Estate Investment Trust) była w stanie płynnie dostosować się do zmian regulacyjnych w polskich przepisach podatkowych, jakie zostały wprowadzone w omawianym okresie, chociaż spółka odczuje jednorazowe skutki tych zmian. "Niemniej jednak, inicjatywy dotyczące zarządzania aktywami oraz generujące wzrost wartości akwizycje, przeprowadzone po debiucie giełdowym, gwarantują, że EPP zrealizuje cele założone na rok 2017" - podsumował prezes.

W sierpniu 2016 r. Echo Polska Properties N.V. (EPP, wcześniej Echo Prime Properties) zadebiutowało na Luxembourg Stock Exchange, a we wrześniu - na Johannesburg Stock Exchange.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0