Trwa ładowanie...
d4l4wad

EFE ma list intencyjny ws. największej elektrowni fotowoltaicznej w Polsce

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Europejski Fundusz Energii (EFE) podpisał z Guangzhou Felicity Solar Technology list intencyjny, który pozwoli na rozpoczęcie negocjacji w sprawie dostawy paneli dla największej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej w Kaliszu Pomorskim (zachodniopomorskie). Uruchomienie elektrowni planowane jest na 2016 r., podała spółka.

Share
d4l4wad

"Podpisanie listu intencyjnego jest elementem naszej strategii rozwoju. Pozwoli nam na rozpoczęcie negocjacji w sprawie udziału w inwestycji naszego partnera. Guangzhou Felicity Solar Technology Co. Ltd jest potentatem na rynku afrykańskim. Mamy nadzieję, że dość szybko dojdziemy do porozumienia. Liczymy na to, że zaangażowanie chińskiego producenta nie ograniczy się do Kalisza Pomorskiego. Inwestycje związane z fotowoltaiką mają w Polsce bowiem duży potencjał" - powiedział członek zarządu EFE Paweł Kulczyk, cytowany w komunikacie.

Moc planowanej elektrowni inwestor szacuje na 40 MW. Powierzchnia działki, na której powstanie elektrownia wynosić będzie 100 ha. Spółka planuje wykorzystać w inwestycji dofinansowanie z Unii Europejskiej. Prowadzi rozmowy z potencjalnymi odbiorcami energii oraz zielonych certyfikatów, podano również.

Europejski Fundusz Energii S.A. to firma operująca w branży energetycznej i healthcare. Oferuje rozwiązania w zakresie budowy ekologicznych elektrowni oraz zintegrowanych produktów medycznych. Jest notowana na New Connect.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad