Trwa ładowanie...
djitlto
finanse
16-09-2010 13:41

EI chce w '10 wydać jeszcze 8 mln euro w ramach funduszu venture capital

16.09. Warszawa (PAP) - Enterprise Investors szacuje, że w ramach funduszu Enterprise Venture Fund I jest w stanie inwestować około 20-25 mln euro rocznie. W tym roku fundusz wydał...

djitlto
djitlto

16.09. Warszawa (PAP) - Enterprise Investors szacuje, że w ramach funduszu Enterprise Venture Fund I jest w stanie inwestować około 20-25 mln euro rocznie. W tym roku fundusz wydał 12 mln euro na przejęcia małych i średnich spółek, do końca 2010 roku przeprowadzi transakcje na kolejne 8 mln euro - poinformowali przedstawiciele Enterprise Investors.

"W styczniu tego roku postawiliśmy sobie za cel, aby zainwestować w tym roku 20 mln euro w ramach EVF I. Ten cel jest możliwy do zrealizowania" - powiedział na czwartkowej konferencji Rafał Bator, partner EI.

Dodał, że od początku tego roku do tej pory EVF I wydał 12 mln euro. W sumie, od powstania, czyli od września 2008 roku, zainwestowane środki to kwota 28 mln euro, z puli 100 mln euro przeznaczonych na przejęcia małych i średnich spółek, poszukujących kapitału na sfinansowanie rozwoju.

Bator poinformował, że następna transakcja odbędzie się w czwartym kwartale tego roku.

Obecnie, w portfelu EVF I znajdują się spółki: Dystrybucja Polska, Bio-Profil, Eurotax.pl, RC Union, Smartree, WebInn, PBKM oraz Webmedia. (PAP)

pam/ jtt/

djitlto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djitlto