Trwa ładowanie...

Ekologia w nietypowy sposób. Piwo w papierowych butelkach

Carlsberg ma nietypowy pomysł na ekologiczne rozwiązanie dotyczące problemu recyklingu, chce sprzedawać piwo w papierowych butelkach. Producent piwa zaprezentował prototyp na światowym szczycie burmistrzów w Kopenhadze.

Share
Ekologia w nietypowy sposób. Piwo w papierowych butelkach
Źródło: twitter.com/CarlsbergGroup, fot: Carlsberg Group
djwopc3

Podczas światowego szczytu burmistrzów C40 World Mayors Summit w Kopenhadze w Danii Grupa Carlsberg zaprezentowała prototyp dwóch papierowych butelek, wykonanych z włókna drzewnego. Jak zapewnia duński producent piwa, butelki są w stu procentach pochodzenia biologicznego i w pełni nadają się do recyklingu. Wewnątrz mają polimerową barierę, która umożliwia nalanie piwa.

- Kontynuujemy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań we wszystkich naszych formatach opakowań. Jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy do tej pory w dziedzinie butelki z zielonego włókna. Chociaż nie jest to jeszcze produkt końcowy, te dwa prototypy są ważnym krokiem w kierunku realizacji naszej ostatecznej ambicji wprowadzenia przełomowego rozwiązania na rynek. Innowacje wymagają czasu i będziemy nadal współpracować z wiodącymi ekspertami w celu przezwyciężenia pozostałych problemów technicznych, podobnie jak w przypadku naszego pakietu Snap Pack redukującego plastik - zapewnia cytowana w komunikacie Myriam Shingleton, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Carlsberg.

djwopc3

Podczas C40 producent piwa zaprezentował dwa prototypy ekologicznych butelek. Oba stworzone są z włókien drzewnych, które pozyskano w sposób zrównoważony. Różnią się wewnętrzną barierą polimerową. W pierwszym prototypie zastosowano cienką barierę z folii polimerowej z recyklingu PET, a w drugim - barierę z folii PEF. Carlsberg szuka jednak rozwiązania, które pozwoli wyprodukować butelki oparte na technologii bez polimerów.

Carlsberg dołącza w ten sposób do innych gigantów, jak The Coca-Cola Company, The Absolut Company (Absolut Vodka) i L'Oréal, które "łączy wizja rozwoju ekologicznych opakowań dzięki postępowi technologii butelek papierowych". Zmiany poniekąd wymuszają coraz bardziej świadomi konsumenci, dlatego firmy te zobowiązały się do wdrażania ekologicznych rozwiązań. Carlsberg, oprócz prac nad ekologicznymi opakowaniami, zamierza też ograniczyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji piwa do zera oraz o 30 proc. w pełnym łańcuchu dostaw.

Obejrzyj: Ten burger nie ma mięsa. "Ser skrzypi na zębach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djwopc3

Podziel się opinią

Share
djwopc3
djwopc3