Trwa ładowanie...
d144eg0

Ekologia w nietypowy sposób. Piwo w papierowych butelkach

Carlsberg ma nietypowy pomysł na ekologiczne rozwiązanie dotyczące problemu recyklingu, chce sprzedawać piwo w papierowych butelkach. Producent piwa zaprezentował prototyp na światowym szczycie burmistrzów w Kopenhadze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piwo w papierowych butelkach. Carlsberg znalazł sposób na ekologiczne opakowania
Piwo w papierowych butelkach. Carlsberg znalazł sposób na ekologiczne opakowania (twitter.com/CarlsbergGroup, Fot: Carlsberg Group)
d144eg0

Podczas światowego szczytu burmistrzów C40 World Mayors Summit w Kopenhadze w Danii Grupa Carlsberg zaprezentowała prototyp dwóch papierowych butelek, wykonanych z włókna drzewnego. Jak zapewnia duński producent piwa, butelki są w stu procentach pochodzenia biologicznego i w pełni nadają się do recyklingu. Wewnątrz mają polimerową barierę, która umożliwia nalanie piwa.

Czytaj też: Alkohol ze starego pieczywa - wszystko dla ekologii

d144eg0

- Kontynuujemy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań we wszystkich naszych formatach opakowań. Jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy do tej pory w dziedzinie butelki z zielonego włókna. Chociaż nie jest to jeszcze produkt końcowy, te dwa prototypy są ważnym krokiem w kierunku realizacji naszej ostatecznej ambicji wprowadzenia przełomowego rozwiązania na rynek. Innowacje wymagają czasu i będziemy nadal współpracować z wiodącymi ekspertami w celu przezwyciężenia pozostałych problemów technicznych, podobnie jak w przypadku naszego pakietu Snap Pack redukującego plastik - zapewnia cytowana w komunikacie Myriam Shingleton, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Carlsberg.

Podczas C40 producent piwa zaprezentował dwa prototypy ekologicznych butelek. Oba stworzone są z włókien drzewnych, które pozyskano w sposób zrównoważony. Różnią się wewnętrzną barierą polimerową. W pierwszym prototypie zastosowano cienką barierę z folii polimerowej z recyklingu PET, a w drugim - barierę z folii PEF. Carlsberg szuka jednak rozwiązania, które pozwoli wyprodukować butelki oparte na technologii bez polimerów.

Czytaj także: Czy większe opakowanie bardziej się opłaca?

Carlsberg dołącza w ten sposób do innych gigantów, jak The Coca-Cola Company, The Absolut Company (Absolut Vodka) i L'Oréal, które "łączy wizja rozwoju ekologicznych opakowań dzięki postępowi technologii butelek papierowych". Zmiany poniekąd wymuszają coraz bardziej świadomi konsumenci, dlatego firmy te zobowiązały się do wdrażania ekologicznych rozwiązań. Carlsberg, oprócz prac nad ekologicznymi opakowaniami, zamierza też ograniczyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji piwa do zera oraz o 30 proc. w pełnym łańcuchu dostaw.

d144eg0

Obejrzyj: Ten burger nie ma mięsa. "Ser skrzypi na zębach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d144eg0

d144eg0
d144eg0