Trwa ładowanie...
d1jac3q

Emeryci przedstawiają swoje postulaty. Chcą m.in. zwolnienia świadczeń z podatku

Program emerytów dla rządu zakłada również wyższą waloryzację świadczenia, stałe "trzynastki" oraz system ochrony zdrowia powyżej 60 roku życia. Seniorzy przedstawili swoje postulaty na XII Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emeryci przedstawili rządowi swoje postulaty.
Emeryci przedstawili rządowi swoje postulaty. (iStock.com)
d1jac3q

W trakcie zjazdu związkowców jego szefową na kolejną kadencję została wybrana Elżbieta Ostrowska. W rozmowie z "Super Expressem" przewodnicząca przedstawiła koncepcję zmian, takich jak: waloryzacja kwotowa nie mniejsza niż 70 złotych przy udziale 50 proc. wzrostu płac, a nie dotychczasowych 20 proc.

– Liczymy, że rząd PiS w szczególności się tym zajmie i pochyli nad postulatem korzystniejszej waloryzacji, ponieważ płace w Polsce szybują w górę, a emerytury już niekoniecznie – tłumaczy Elżbieta Ostrowska, cytowana przez dziennik.

O co jeszcze walczą emeryci? O zwolnienie emerytur i rent z podatku, o czym pisaliśmy już wcześniej. Zakładający to projekt ustawy jest już w Sejmie, a Władysław Kosiniak-Kamysz wierzy, że uda się go wprowadzić ponad podziałami partyjnymi.

d1jac3q

Zobacz "Czy to się opłaca": Kupiliśmy 40 kuponów do zdrapywania. Ile wygraliśmy i czy się opłacało?

Seniorzy chcieliby również zagwarantowania stałych trzynastych emerytur, a także większego wsparcia organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla najstarszych. Oprócz tego, związkowcy zaproponowali też nowy program ochrony życia powyżej 60 roku.

– Postulujemy o łatwiejszy dostęp seniorów do badań, darmowe leki, rehabilitację seniorów czy zmniejszenie kolejek w szpitalach – tłumaczy założenia nowego programu Elżbieta Ostrowska.

Sprawdź: Trzynasta emerytura. Apel emerytów do rządu o zwolnienie świadczenia z podatku

Na XII Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Emerytów i Rencistów obecny był wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki. Wysłuchał on wszystkich postulatów seniorów, a także odczytał list od premiera Mateusza Morawieckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jac3q

Podziel się opinią

Share
d1jac3q
d1jac3q