Trwa ładowanie...
d2rbjkg

Emperia chce do końca X opracować plan podziału grupy i wydzielenia spółki Tradis (opis)

11.10. Warszawa (PAP) - Emperia chce do końca października opracować i przedstawić radzie nadzorczej plan podziału grupy - podała spółka w komunikacie. Wydzielona ze spółki Grupa...

d2rbjkg
d2rbjkg

11.10. Warszawa (PAP) - Emperia chce do końca października opracować i przedstawić radzie nadzorczej plan podziału grupy - podała spółka w komunikacie. Wydzielona ze spółki Grupa Dystrybucyjna Tradis ma być wprowadzona na GPW do końca marca 2011 roku.

Zarząd Emperii zdecydował w poniedziałek o zamiarze podziału spółki.

"Zarząd Spółki Emperia Holding S.A. z siedzibą w Lublinie mając na uwadze to, że w dniu 11 października 2010 r. Rada Nadzorcza Spółki wyraziła zgodę na plan wprowadzenia do obrotu giełdowego w terminie do końca marca 2011 r. Grupy Dystrybucyjnej Tradis poprzez: wydzielenie w strukturze spółki obszaru zarządzania segmentem dystrybucyjnym Grupy Kapitałowej Emperia Holding S.A., wniesienie segmentu dystrybucyjnego do oddzielnej, specjalnie w tym celu zawiązanej spółki kapitałowej, dopuszczenie nowych akcji do obrotu na rynku regulowanym GPW S.A. w Warszawie, postanowił rozpocząć przygotowanie planu podziału spółki, w oparciu o wyniki finansowe spółki za III kwartał 2010 r., tak, aby plan podziału mógł być przedstawiony Radzie Nadzorczej w terminie do dnia 31 października 2010 r" - napisano w komuniakcie Emperii.

Emperia podała, że podział spółki nastąpi przez wydzielenie części majątku spółki (składającej się na segment dystrybucyjny) i wniesienie tej części majątku do spółki specjalnie w tym celu zawiązanej, w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki specjalnie w tym celu zawiązanej (podział przez wydzielenie).

d2rbjkg

Emperia tłumaczy, że wydzielenie segmentu dystrybucyjnego przyniesie korzyści klientom, pracownikom i akcjonariuszom spółki.

Zgodnie z planami holdingu Grupa Dystrybucyjna Tradis oraz Supermarkety Stokrotka/Delima osiągną pozycję lidera w segmentach, w których działają na rynku polskim.

"Obie w/w dywizje biznesowe będą prowadziły niezależną wobec siebie działalność co poprawi przejrzystość, ułatwi zarządzanie i ocenę efektywności działania, (...) uzyskają możliwość szybszego rozwoju, w szczególności poprzez transakcje fuzji i przejęć" - napisano w komunikacie.

"Przeprowadzenie podziału i wydzielenia pozwoli pracownikom na pracę w pełni efektywnie zarządzanych spółkach giełdowych, na uczestnictwo w programach opcji menedżerskich w spółkach, w których będą pracować i stworzy nowe możliwości rozwoju zawodowego. Przeprowadzenie podziału i wydzielenia pozwoli akcjonariuszom Emperia Holding S.A., którzy staną się jednocześnie akcjonariuszami publicznej Grupy Dystrybucyjnej Tradis na uczestniczenie w przyszłych wzrostach obu spółek giełdowych" - dodano.

d2rbjkg

Emperia ujawniła założenia nowej strategii i plany upublicznienia Tradisu i sieci Stokrotka kilka tygodni temu, po tym jak Eurocash ogłosił zamiar przejęcia grupy Emperia.

Po odrzuceniu oferty przez zarząd Emperii, Eurocash zwrócił się bezpośrednio do akcjonariuszy Emperii z propozycją wymiany akcji. Za jedna akcję Emperii jej akcjonariusze mogą otrzymać 3,76 akcji nowej emisji Eurocash.(PAP)

pel/ jtt/

d2rbjkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rbjkg