Trwa ładowanie...
d32vd5v
d32vd5v

Enea chce w '14 rozpocząć sprzedaż detaliczną gazu ziemnego

26.09. Warszawa (PAP) - Enea otrzymała od URE koncesję na obrót paliwami gazowymi i planuje rozpoczęcie sprzedaży detalicznej gazu ziemnego w 2014 roku - poinformowała spółka w...
Share
d32vd5v

26.09. Warszawa (PAP) - Enea otrzymała od URE koncesję na obrót paliwami gazowymi i planuje rozpoczęcie sprzedaży detalicznej gazu ziemnego w 2014 roku - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Spółka podała, że sprzedaż będzie się odbywała w formule "dual fuel", czyli połączonej sprzedaży energii elektrycznej i gazu.

Koncesja będzie obowiązywała w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2030 r. Enea podała, że jest w trakcie przygotowań do podpisania umowy z Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System oraz Operatorem Systemu Dystrybucyjnego PGNiG SPV4. W październiku rozpocząć się mają prace nad przygotowaniem taryfy.

"Sprzedaż gazu ziemnego w pierwszej kolejności zaproponujemy naszym stałym klientom biznesowym. Będzie to uzupełnienie oferty, dotyczącej energii elektrycznej" - powiedział cytowany w komunikacie Łukasz Pawłowski, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Enea.

Od listopada 2012r. koncesję na hurtowy obrót paliwami gazowymi posiada Enea Trading sp. z o.o. (PAP)

seb/ osz/

d32vd5v

Podziel się opinią

Share
d32vd5v
d32vd5v