Trwa ładowanie...
d34hmoy
03-02-2017 15:47

Energa dokonała odpisu aktualizującego wartość El. Ostrołęka B na 132 mln zł

Warszawa, 03.02.2017 (ISBnews) - Energa podjęła decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość Elektrowni Ostrołęka B na łączną kwotę 132 mln zł, podała spółka. Operacja obciąży wynik operacyjny Grupy w Segmencie Wytwarzanie, pozostając bez wpływu na wynik EBITDA.

d34hmoy

"W wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości w dniu 3 lutego 2017 roku podjęta została, w porozumieniu z audytorem, decyzja o rozpoznaniu w Segmencie Wytwarzanie odpisów aktualizujących wartość Elektrowni Ostrołęka B na łączną kwotę 132 mln zł. Głównym powodem odpisu są obecne i przewidywane niskie ceny energii elektrycznej" - czytamy w komunikacie.

Powyższa operacja ma charakter niegotówkowy. Obciąży ona wynik operacyjny Grupy w Segmencie Wytwarzanie, pozostając, zgodnie z przyjętą w kwietniu ub.r. definicją, bez wpływu na wynik EBITDA, podano również.

Po dokonanych odpisach wartość księgowa Elektrowni Ostrołęka B w skonsolidowanym bilansie Grupy wynosi 586 mln zł. Prezentowane pozycje mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczna wielkość odpisu zostanie uwzględniona w skonsolidowanym raporcie za 2016 rok, którego publikacja nastąpi 30 marca 2017 roku, czytamy dalej.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d34hmoy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34hmoy