Trwa ładowanie...
d21ldwn
30-03-2017 12:03

Energa: Na przełomie kwietnia i maja dokumentacja ws. obligacji hybrydowych

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Energa pracuje nad pozyskaniem środków z Planu Junckera na inwestycje. Na przełomie kwietnia i maja powinna podpisać dokumentację ws. obligacji hybrydowych, poinformowali przedstawiciele spółki.

d21ldwn

"Tak, będziemy się starać o środki z Planu Junckera" - powiedział wiceprezes Jacek Kościelniak podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że spółka stara się m.in. o dofinansowanie w ten sposób projektu kaskady na dolnej Wiśle w Siarzewie.

Grupa stara się także o pozyskanie środków w Planu Junckera dla Segmentu Dystrybucji w formie obligacji hybrydowych.

"Dzisiaj zakładany harmonogram to podpisanie dokumentacji na przełomie kwietnia i maja. Kwota prawdopodobnie będzie większa niż w przypadku [emisji obligacji hybrydowych] Taurona" - powiedział dyrektor ds. finansów i kontrolingu Marcin Biniaś.

d21ldwn

W listopadzie 2016 r. Energa podała, że jest w trakcie pozyskiwania finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) w kwocie do 250 mln euro w formie obligacji hybrydowych w ramach Planu Inwestycyjnego Komisji Europejskiej (tzw. Planu Junckera). Umowa w tej sprawie miała zostać podpisana w I kw. 2017 r.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła na koniec 2016 roku ok. 1,3 GW.

(ISBnews)

d21ldwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ldwn