Energa nadal wstrzymuje się z budową bloku C w Elektrowni Ostrołęka
Warszawa, 12.08.2015 (ISBnews) - Energa nie skłania się do decyzji o rozpoczęciu budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka, poinformowali członkowie zarządu spółki.
"Obecne warunki nie skłaniają do podjęcia takiej decyzji" - powiedział prezes Andrzej Tersa podczas konferencji prasowej.
Odnosząc się do niedawnej wypowiedzi ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego, wiceprezes Energi Jolanta Szydłowska powiedziała, że wymienił on blok C jedynie jako potencjalną inwestycję.
"Żadnych zobowiązań z naszej strony nie ma. Ten projekt jest projektem zamrożonym. Informuję, że nie zmieniły się przesłanki. Na dziś nie ma powodów, żeby zaczynać budowę tego bloku" - podkreśliła Szydłowska.
Oprócz Ostrołęki C, status projektów zamrożonych mają także elektrownie gazowo-parowe w Grudziądzu i Gdańsku, podano także.
Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Moc zainstalowana grupy wynosiła na koniec 2014 r. 1,36 GWe, z czego 41% stanowią OZE.
(ISBnews)