Trwa ładowanie...
energa

Energa-Operator br. zainstaluje 310 tys. inteligentnych liczników

Spółka Energa-Operator w 2013 r. w ramach rozwoju tzw. inteligentnej sieci energetycznej zainstaluje 310 tys. inteligentnych liczników prądu. Kontrakt opiewa na 96 mln zł - poinformował w piątek dostawca liczników, firma ADD Polska.

Share
Energa-Operator br. zainstaluje 310 tys. inteligentnych liczników
Źródło: Jupiterimages
d19otm5

Umowa z Energą-Operator dotyczy dostawy w ciągu 12 miesięcy liczników do pomiaru zużycia prądu wraz z infrastrukturą odczytu danych. - Kontrakt to największa inwestycja w polskiej energetyce w sektorze Smart Grids (inteligentnych sieci) - podkreślił prezes ADD Polska Adam Zalewski. Liczniki prądu, nazywane inteligentnymi, mogą przekazywać do operatora sieci szereg danych, przede wszystkim o zużyciu prądu.

Energa-Operator w ramach pilotażowych projektów zainstalowała już u odbiorców ponad 100 tys. inteligentnych liczników. W obowiązującej strategii, do 2020 r. Energa ma przeznaczyć na rozwój inteligentnej sieci 1,4 mld zł.

d19otm5

Grupa Energa zajmuje się wytwarzaniem, obrotem i dystrybucją energii elektrycznej i cieplnej. Prowadzi również działalność związaną z oświetleniem ulicznym, projektowaniem, zaopatrzeniem materiałowym, wykonawstwem sieciowym i transportem specjalistycznym oraz usługami hotelowymi i informatycznymi.

Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, ma ok. 17 proc. udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze jednej czwartej powierzchni Polski.

d19otm5

Podziel się opinią

Share
d19otm5
d19otm5