Trwa ładowanie...
d3pams4
d3pams4
energa

Energa podpisała list o budowie stopnia wodnego na Wiśle

Energa podpisała list intencyjny z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej w sprawie współpracy przy budowie drugiego stopnia wodnego na Wiśle wraz z elektrownią o mocy 60 - 100 MW - podała Energa w komunikacie prasowym.
Share
d3pams4

Spółka poinformowała, że uruchomienie elektrowni planowane jest w połowie 2016 roku. Średnia produkcja ma wynieść ponad 500 tys. MWh rocznie. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 2,5 mld zł.

"Energa zamierza zrealizować tą inwestycję przy udziale partnera strategicznego, aczkolwiek niewykluczone jest również współfinansowanie inwestycji ze środków UE oraz organizacji i instytucji zainteresowanych dodatkowym wykorzystaniem zapory, np. na przeprawę drogową" - napisano w komunikacie.

Energa ma już elektrownię wodną we Włocławku, gdzie znajduje się stary stopień wodny.

d3pams4

Nowy stopień na Wiśle ma być usytuowany około 20 km poniżej starego, podpierając go spiętrzoną wodą. Rozpoczęły się prace analityczne, które umożliwią szczegółowe określenie lokalizacji stopnia wraz z elektrownią.

"Dokładna lokalizacja, jak i szczegóły techniczne będą znane po sporządzeniu studium wykonalności, a przede wszystkim po analizie raportu oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, który powinien być przygotowany do końca 2010 r." - napisano.

Grupa Energa jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych, ma ok. 30 proc. udział w rynku.

d3pams4

Podziel się opinią

Share
d3pams4
d3pams4