Trwa ładowanie...
d2cim12
d2cim12

Energa uważa inwestycję w PGG za opłacalną w dłuższym okresie

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Energa uważa inwestycję w Polską Grupę Górniczą (PGG) za opłacalną w dłuższym okresie, poinformował wiceprezes Jacek Kościelniak.
Share
d2cim12

"Jesteśmy pewni, że jest to inwestycja w dłuższym okresie opłacalna" - powiedział Kościelniak podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że PGG odnotowuje lepsze wyniki, niż było to zakładane w biznesplanie.

"Naszym zdaniem, poważnego zagrożenia w związku z tą inwestycją nie ma" - dodał wiceprezes.

d2cim12

Wskazał także na "dobrą współpracę" między Energą a PGG w zakresie dostaw węgla.

Energa podała wczoraj, że zdecydowała o dokapitalizowaniu PGG kwotą 100 mln zł poprzez spółkę zależną Energa Kogeneracja.

Pod koniec kwietnia 2016 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGNiG Termika i Energa Kogeneracja podpisały umowy określające warunki dot. inwestycji finansowej w PGG. Udział finansowy Energi Kogeneracja wyniósł wówczas 500 mln zł.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła na koniec 2016 roku ok. 1,3 GW.

(ISBnews)

d2cim12

Podziel się opinią

Share
d2cim12
d2cim12