Trwa ładowanie...
d3xwvmd
13-01-2017 11:03

Energa wybuduje w marcu inteligentny parking na Pomorzu

Warszawa, 13.01.2017 (ISBnews) - Burmistrz Pelplina i pełnomocnik zarządu spółki Energa Oświetlenie podpisali list intencyjny dotyczący powstania inteligentnego systemu parkowania w tej miejscowości, poinformowała spółka. List stanowi deklarację współpracy w zakresie wspólnej realizacji przedsięwzięcia i precyzuje termin zakończenia na inwestycji na połowę marca 2017 r., podano także.

d3xwvmd
d3xwvmd

"W Pelplinie zamontujemy na należących do Energi słupach oświetleniowych kamery, z których obraz będzie analizowany za pomocą algorytmów IVA (Intelligence Video Analytics). System przekaże informację o wolnych miejscach parkingowych do darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na smartfonach. Partnerem technologicznym projektu jest spółka Comarch SA, która dostarcza nam system, tj. analitykę, aplikację i konfiguruje całość" - powiedział pełnomocnik zarządu Michał Bełbot, cytowany w komunikacie.

System docelowo będzie również monitorował bezpieczeństwo na parkingach i zawiadomi służby oraz właściciela auta, gdyby została podjęta próba kradzieży, podano także.

"Wspólnie z Energą chcemy oddać do dyspozycji mieszkańców innowacyjny, jeden z pierwszych w Europie system informacji parkingowej, który wesprze również cele gminy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Jako prężnie rozwijająca się gmina zamierzamy inwestować w kolejne inteligentne rozwiązania ułatwiające mieszkańcom funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej. Jestem przekonany, że to pierwszy, ale ogromny krok w kierunku osiągnięcia przez Pelplin statusu prawdziwego smart city" powiedział burmistrz Patryk Dębski, również cytowany w komunikacie.

Pilotaż pelplińskiego inteligentnego parkingu jest elementem nowej strategii rozwoju grupy Energa na lata 2016-2025, której jednym z dwóch głównych celów jest koncentracja na klientach i związany z tym rozwój nowych obszarów działalności, podkreślono w materiale.

d3xwvmd

"Dla biznesu i samorządów chcemy być partnerem w wielu dziedzinach - od zarządzania zużyciem, dystrybucją, generacją, aż po magazynowanie energii. Planujemy również nowe działania w zakresie efektywności energetycznej, także poprzez programy dedykowane samorządom, takie jak Inteligentna Gmina. Dla klientów indywidualnych przygotowujemy wachlarz produktów i usług, które będą również integrować obszary finansowe i ubezpieczeniowe" - powiedział prezes Energi Dariusz Kasków, również cytowany w komunikacie.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

d3xwvmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwvmd