Trwa ładowanie...
d42b2lj
24-11-2015 11:32

Enter Air podtrzymuje prognozę wyników na 2015 r.

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Enter Air po satysfakcjonujących wynikach pierwszych 9 miesięcy roku podtrzymuje prognozę wyników na 2015 r. Spółka rozważy możliwość wypłaty dywidendy po przeprowadzeniu emisji akcji, poinformował dyrektor generalny i członek zarządu Grzegorz Połaniecki.

d42b2lj

"Widząc jak dobre są wyniki po 3 kwartałach, zdecydowaliśmy się zrobić więcej przeglądów i podtrzymać prognozę" - powiedział Połaniecki podczas konferencji prasowej.

Na 2015 r. spółka prognozuje przychody w wysokość 761,06 mln zł, zysk operacyjny 45,16 mln zł i zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej 32,96 mln zł.

Na wyniki Enter Air nie ma bezpośredniego wpływu ani sytuacja na rynku ropy, ani wahania kursów walut, wyjaśnił dyrektor operacji lotniczych Marcin Kubrak. Nawet jeśli spada wysokość przychodów, marża pozostaje na podobnym poziomie.

Spółka do tej pory przeznaczała zysk netto z kolejnych lat na kapitały zapasowe. Decyzje co do ewentualnej dywidendy będą podejmowane wspólnie z nowymi akcjonariuszom.

d42b2lj

"Po dokapitalizowaniu przez giełdę być może to zmienimy, ale nie ma żadnych planów, czekamy na nowych inwestorów, razem będziemy się zastanawiać" - powiedział Połaniecki.

Enter Air zakłada, że nie będzie potrzebować kolejnej emisji akcji.

"Nie planujemy w ogóle [następnej emisji. Robilismy stress testy na różne warunki gospodarcze i ta emisja wytrzyma raczej wszystko" - powiedział dyrektor generalny.

Enter Air rozpoczął dziś od book-buildingu pierwotna oferta publiczna do 7 mln akcji nowej emisji (stanowiących do 39,9% w podwyższonym kapitale). Zapisy od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane po cenie maksymalnej wynoszącej 17 zł.

d42b2lj

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.

W 2014 r. na pokładach Enter Air podróżowało 1,5 mln pasażerów, z czego 1,2 mln osób na połączeniach z i do Polski.

(ISBnews)

d42b2lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42b2lj