Trwa ładowanie...
d1vs1e0

Erbud chce wykonać 4 stycznia ostatnią fazę napraw na lotnisku w Modlinie

04.01. Warszawa (PAP) - Erbud planuje prowadzić w piątek, 4 stycznia, do godzin nocnych ostatnią fazę prac naprawczych przy progach 08 i 26 drogi startowej portu lotniczego Modlin....

Share
d1vs1e0

04.01. Warszawa (PAP) - Erbud planuje prowadzić w piątek, 4 stycznia, do godzin nocnych ostatnią fazę prac naprawczych przy progach 08 i 26 drogi startowej portu lotniczego Modlin. W sobotę 5 stycznia zostaną przeprowadzone finalne kontrole wykonania napraw - podała spółka w oświadczeniu przesłanym do zarządu lotniska.

"W dniu dzisiejszym, tj. 4 stycznia 2013 roku do godzin nocnych będą prowadzone prace naprawcze przy obydwu progach, tj. progu 08 i 26 drogi startowej. Warunkiem wykonania ostatniej fazy napraw jest odpowiedni poziom wilgotności naprawianego podłoża, co jest związane z rodzajem wykorzystywanego materiału i specyfikacją producenta materiału" - napisano w oświadczeniu.

"W sobotę, tj. 5 stycznia zostaną przeprowadzone finalne kontrole wykonania napraw. W kontroli weźmie udział inspektor nadzoru z ramienia generalnego wykonawcy oraz zewnętrzny ekspert. Komisja kontrolna oceni jakość wykonania napraw zgodnie z decyzją WINB" - dodano.

d1vs1e0

Spółka podała, że w przypadku pozytywnej kontroli nawierzchni, inwestor otrzyma 6 stycznia oświadczenie inspektora nadzoru z ramienia generalnego wykonawcy informujące o zakończeniu prac z jednoczesnym wnioskiem o wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o przywrócenie zgody na użytkowanie progów betonowych pasa startowego.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pod koniec grudnia decyzję o zamknięciu dwóch progów - 08 i 26 - czyli betonowych odcinków, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Droga startowa skróciła się do 1500 m, z tego powodu samoloty komunikacyjne kodu C, takie jak Airbus A320 lub Boeing 737, nie mogą wykonywać na niej operacji lotniczych. Samoloty pasażerskie zostały przekierowane na warszawskie lotnisko Chopina. (PAP)

jow/ jtt/

d1vs1e0

Podziel się opinią

Share
d1vs1e0
d1vs1e0